Pasaules panorāma

Ž.K.Junkers: ES jākļūst stiprākai, globālai un vienotākai

Pasaules panorāma

ASV konvervatīvie piesaka Nike boikotu

Spiediens pret Trampu Kongresa vēlēšanu zīmē

Pirms ASV Kongresa vidustermiņa vēlēšanām pieaug spiediens uz Trampu

ASV sit augstu vilni kaislības pirms Kongresa vidustermiņa vēlēšanām, kurās demokrāti cer atgūt vairākumu. Republikāņu partijas pozīcijas sašķobījušās prezidenta Donalda Trampa dēļ, kurš arī ir meties priekšvēlēšanu cīņās. Paredzams, ka pret prezidentu tiks izdarīts liels spiediens gan no demokrātiem, gan no vēlētājiem un, iespējams, arī paša administrācijas.

Līdz Kongresa vidustermiņa vēlēšanām ir palikuši mazāk nekā divi mēneši. Priekšvēlēšanu kaislību mutulī pilnvērtīgi ir meties arī ASV prezidents Donalds Tramps, kurš, uzrunājot savus atbalstītājus, biedējis viņus ar “vardarbīgām pārmaiņām” gadījumā, ja vairākumu Kongresā iegūs demokrāti.

“Demokrāti cels jūsu nodokļus, ieviesīs jaunas regulas, kas iznīcinās darbavietas. Kriminogēnā situācija strauji pasliktināsies, jo viņi atvērs robežas, un tā būs katastrofa. Viņi ķersies klāt jūsu veselības apdrošināšanai, lai apmaksātu sociālismu. Ja paskatieties uz Venecuēlu, tas nav labs piemērs, kā mūsdienās strādā sociālisms,” pauda Tramps.

Kamēr Tramps biedē savus atbalstītājus ar iespējamajām sekām, ja demokrāti iegūs vairākumu Kongresā, tuvojoties vēlēšanām, pieaug spiediens pret pašu prezidentu. Mēneša sākumā tika izdota grāmata, kurā atklātas Trampa administrācijas aizkulises. Grāmatas autors ir votergeitas žurnālists Bobs Vudvords, kurš reiz palīdzēja gāzt no amata Ričardu Niksonu.

Baltais nams un pats Tramps šīs grāmatas saturu nekavējoties nosodīja, sakot, ka tas ir izdomāts un žurnālists izcēlies ar izdomājumiem un sabiedrības maldināšanu. 

Savukārt pirms nedēļas laikrakstā “The New York Times” tika publicēta anonīma eseja, kuru uzrakstījis kāds Trampa administrācijas pārstāvis. Tajā amatpersona raksta, ka Tramps savā administrācijā saskaras ar arvien lielāku pretestību, jo viņam esot maza izpratne par republikāņu vērtībām un viņš pārāk satuvinājies ar Krieviju.

Tikmēr priekšvēlēšanu laikā klusēšanu pārtraucis bijušais ASV prezidents, demokrāts Baraks Obama. Uzstājoties Čikāgā, viņš pirmo reizi tiešiem vārdiem kritizēja Trampu personīgi, kā arī vērsās pret viņa atbalstītājiem

“Preses brīvību nedrīkst apdraudēt neatkarīgi no tā, vai esi republikānis vai demokrāts. Es daudz esmu sūdzējies par “Fox News”, taču nekad viņiem neesmu draudējis vai saucis par ienaidniekiem. Mums arī ir jābūt tiem, kas nostājas pret huligāniem. Mums jābūt pret diskrimināciju. Mums jābūt pret nacistu atbalstītājiem. Vai tad tas ir grūti – pateikt, ka nacisti bija slikti?” pauda Obama.

Eksperti norāda, ka Trampam ir iemesls satraukumam. Demokrātiem iegūstot vairākumu, var aktualizēties jautājums par Trampa impīčmentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti