Pirmo reizi tiksies Romas pāvests un Krievijas Pareizticīgo baznīcas patriarhs

Pirmo reizi vēsturē tiksies Romas pāvests un Krievijas Pareizticīgo baznīcas partiarhs, atsaucoties uz Vatikānu, vēsta BBC.

Tikšanās notiks starp Romas pāvestu Francisku un Krievijas pareizticīgo baznīcas galvu, patriarhu Kirilu. Saruna norisināsies Kubā, kurā pāvests ieradīsies pirms savas vizītes Meksikā, savukārt patriarhs Kirils Kubu bija nolēmis apmeklēt jau iepriekš. Abi līderi tiksies Kubas galvaspilsētas Havannas lidostā un parakstīs kopīgu deklarāciju.

Krievijas Pareizticīgo baznīca norādījusi, ka galvenais tikšanās temats būs "kristiešu vajāšana".

Kopīgā paziņojumā abas baznīcas paudušas, ka šī tikšanās "iezīmēs nopietnu posmu abu baznīcu attiecībās".Tajā Vatikānas un Krievijas Pareizticīgo baznīca arī aicina "visus kristiešus dedzīgi lūgt Dievu, lai šī tikšanās nestu saldus augļus".

“Tikšanās ietvers personīgu sarunu Havanas starptautiskajā lidostā un noslēgsies ar kopīgas deklarācijas parakstīšanu. Šī tikšanās, pēc ilgas gatavošanās, būs pirmā vēsturē un iezīmēs svarīgu posmu attiecībās starp abām baznīcām, Svētais Krēsls un Maskavas patriarhāts arī cer, ka tā būs arī cerības zīme visiem labās gribas cilvēkiem,” norādīja Vatikāna runasvīrs Federiko Lombardi.

Kopš 2013.gada, kad pāvests Francisks sāka vadīt Romas Katoļu baznīcu, viņš allaž uzsvēris nepieciešamību stiprināt attiecības ar citām kristiešu baznīcām.

Šī būs pirmā tikšanās kopš Rietumu un Austrumu kristietības virzieni parādījās 11.gadsimtā.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt