Pusdiena

Latvijas cietumu slimnīcā būtiski izjūt ārstu trūkumu

Pusdiena

Pusdiena 03.05.2017

Piesardzīgas prognozes par Merkeles un Putina tikšanos

Piesardzīgas prognozes par Merkeles un Putina tikšanos

Vācijas kanclere Angela Merkele otrdien, 2.maijā, ierodas Krievijā, lai tiktos ar prezidentu Vladimiru Putinu. Šobrīd abu pušu attiecības ir visai zemā punktā, jo valstu līderu starpā pastāv būtiskas uzskatu atšķirības par notikumiem Sīrijā un Ukrainā.

Rudenī Vācijā ir gaidāmas vēlēšanas, un jau iepriekš slepenie dienesti ir norādījuši uz Krievijas centieniem iejaukties procesā.

Merkele un Putins Krievijā nebija tikušies pēdējos divus gadus. Pēdējo reizi Merkele šeit ieradās 2015. gadā saistībā ar nacisma sagrāves 70. gadadienu. Uzvaras svētku svinībās 9. maijā viņa nepiedalījās, bet ieradās dažas dienas vēlāk.

Tagad Putins uzņem Vācijas kancleri savā vasaras rezidencē Sočos.

Abu attiecības strauji pasliktinājās pēc notikumiem Ukrainā, un tieši Merkele bija viena no aktīvākajām sankciju pieprasītājām Krievijai.

Formāli dienas kārtībā paredzēts, ka Merkele ierodas Krievijā, lai runātu ar Putinu par G20 grupas samitu, kas jūlijā paredzēts Vācijā, Hamburgā. Šādi viņa esot paredzējusi tikties ar visiem grupas valstu līderiem. Taču jau tagad zināms, ka galvenie apspriežamie jautājumi būs konflikti Ukrainā un Sīrijā.

Situācija Ukrainā joprojām ir smaga. Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā parakstītā Minskas vienošanās joprojām nav pildīta, un Vācija pieprasa, lai Kremlis beidzot izmanto savu ietekmi uz prokremliskajiem seperātistiem, pārtrauc uguni, aizved bruņu tehniku, atbrīvo ķīlniekus un īsteno virkni citu prasību. Vienlaikus Vācija vēlas Krievijas līdzdalību miera risinājumā Sīrijā, lai gan neatbalsta tās sadarbību ar prezidentu Bašaru al Asadu.

Savukārt Krievija, kas joprojām liedzas par savu iejaukšanos Ukrainā, lai arī ir okupējusi Krimu, sagaida, ka Vācijas kanclere varētu palīdzēt risinās sankciju jautājumu. Putins ir ieinteresēts dzirdēt vairāk par Merkeles neseno tikšanos ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, tā kā Krievijas un ASV attiecības patlaban ir nonākušas visai zemā punktā. Tiesa, otrdien Putinam ir paredzēta telefonsaruna ar Trampu.

Vācijas kanclere un Krievijas prezidents ir līderi, kuriem patlaban ir arī daudz kā kopīga un viņi arī nav publiski slēpuši, ka viens otru respektē – abiem ir liela vara un abi var brīvi sarunāties bez tulku starpniecības.

Merkele ir dzimusi un augusi Austrumvācijā, brīvi runā krieviski, bet Putins tekoši pārvalda vācu valodu. Tomēr uzskatu ziņā abus šķir lielas un nopietnas plaisas. Rudenī Vācijā ir gaidāmas vēlēšanas, un jau iepriekš slepenie dienesti ir norādījuši uz Krievijas kiberuzbrukumiem Vācijas interneta mājas lapām un centieniem iejaukties procesā, līdzīgi kā tas notiek Francijā, kur šīs nedēļas nogalē noslēdzošajā kārtā izraudzīsies prezidentu. Merkeles un Putina samitam līdzi seko gan Krievijas, gan Rietumu mediji, un abās pusēs prognozes par tā iznākumu ir piesardzīgas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti