Piesardzība un ierobežojumi. Kā pasaulē sagaidīja 2022. gadu?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Covid-19 pandēmijas dēļ daudzviet nācies atteikties no agrākās vērienīgās Jaungada svinēšanas ar uguņošanu vai vismaz krietni ierobežot pulcēšanos, tomēr tas neliedzi pasaulei sagaidīt jauno, 2022.gadu.

Piesardzība un ierobežojumi. Kā pasaulē sagaidīja 2022. gadu?
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Kā pirmie gadumiju ierasti sagaidījuši Klusā okeāna salu valstu Samoa un Kiribati iedzīvotāji. Samoa atšķirībā no pagājušā gada nav atteikusies no gadumijas salūta un tā rīkošanai piesaistījusi pirotehniķus no Jaunzēlandes, savukārt pašā Jaunzēlandē šoreiz tradicionālā uguņošana tika aizstāta ar gaismas šovu, kas projicēts uz 328 metrus augstā Debesu torņa Oklendā un Ostas tilta. Lai gan jaunā koronavīrusa omikrona variants Jaunzēlandē vēl nav licis par sevi manīt, varas iestādes nolēmušas ievērot piesardzību un neveicināt drūzmēšanos.

Tikmēr izslavētais Sidnejas Jaungada salūts, neraugoties uz strauju inficēšanās gadījumu skaita pieaugumu Austrālijā un īpaši pašā Sidnejā, kas pirms pandēmijas lepni dēvēja sevi par "pasaules Jaungada galvaspilsētu", šogad netika atcelts.

Tomēr šai reizē tas klātienē pulcēja krietni mazāk skatītāju – cilvēku skaits bija mērojams desmitos tūkstošu, bet pirms pandēmijas parasti pārsniedza miljonu. Uguņošanai tika izmantotas sešas tonnas pirotehnikas izstrādājumu, krāšņi izgaismojot Ostas tiltu un Sidnejas opernamu, bet skatītāji, kas bija iegādājušies biļetes, to varēja vērot no vairākām īpaši atvēlētām vietām. Kā atzina viena no skatītājām, uguņošanas vērošana klātienē nemaz nav bijusi plānota.

"Mans dēls nopirka biļetes un viņa ģimene gatavojās doties uz šurp. Bet galu galā viņi saslima ar kovidu un tādēļ viņi atdeva mums biļetes," viņa atklāja.

Arī Dubaiju straujā koronavīrusa izplatība neatturēja no plāniem rīkot iespaidīgu pirotehnikas šovu no pasaules augstākā debesskrāpja "Burj Khalifa".

Gadumijas uguņošana un lielie svētku pasākumi tika atcelti daudzviet pasaulē. Piemēram, Tunisija pēdējā brīdī atteicās no paredzētā koncerta un svinībām galvaspilsētā Tunisā. Mazāk vērienīgi nekā ierasts gadumija sagaidīta arī populārajā Kopakobanas pludmalē Brazīlijā.

Berlīne Jaungadu nesagaidīja ar vērienīgu uguņošanu pie Brandenburgas vārtiem, kas pulcētu simtiem tūkstošiem skatītāju, turklāt gada pēdējās dienās Vācijā tika aizliegts tirgot pirotehniku cerībā ierobežot pulcēšanos un novērst Covid-19 izplatīšanos un slimnīcu pārslodzi.

Tikmēr lielā daļā Spānijas masu pasākumi Vecgada vakarā bija liegti, bet galvaspilsētā Madridē pilsētas centrālajā laukumā drīkstēja pulcēties vien septiņi tūkstoši 20 tūkstošu cilvēku vietā. Visiem bija jāvalkā maskas un jāievēro distance, ko skaļruņos atgādināja arī policija, bet, pienākot pusnaktij, liela daļa cilvēku šīs prasības neievēroja.

Bet Francijā, kaut arī atcelta uguņošana, kā arī citi ikgadējie svinīgie pasākumi un visiem pilsētu centros jāvalkā maskas, Parīzes Elizejas laukos tāpat pulcējās daudz cilvēku, lai kopīgi sagaidītu 2022. gadu.

Centrālajā un Austrumeiropā gan ierobežojumus uz Jaungada svinībām lielā daļā valstu mīkstināja. Tā, piemēram, Čehijā, atšķirībā no pagājušā gada bija uguņošana, savukārt Polijā durvis vēra naktsklubi un bāri, kas iepriekš bija slēgti.

 Vēl tālāk uz austrumiem – Krievijā – Jaungada svinības arī lielākoties noritēja bez ierobežojumiem.

Jaungada šovs, kā plānots, notika Ņujorkas Taimskvērā. Tur tika atļauts pulcēties līdz 15 000 cilvēku. Ierasti Jaungadu tur sagaida aptuveni 60 000 cilvēku. Līdz ar straujo vīrusa izplatību, citas ASV pilsētas no svinībām atteikušās.

Kopumā nepieciešamas 26 stundas, līdz visa pasaule ir sagaidījusi Jauno gadu – sākot ar Samoa un Tongas salām, beidzot ar citām nelielajām Klusā okeāna saliņām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti