Pieaug bojāgājušo skaits masu nemieros Dienvidāfrikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) pieaudzis bojāgājušo skaits masu nekārtībās, kas vairākās valsts provincēs izcēlās pagājušajā nedēļā pēc tam, kad bijušais prezidents Džeikobs Zuma nonāca cietumā. Protestētāji iesaistās sadursmēs ar policistiem un izlaupa tidzniecības centrus. Valdība vairākās pilsētās plāno ievest armiju, lai atjaunotu kārtību.

Vismaz 45 cilvēki gājuši bojā nemieros, kas kopš aizvadītās piektdienas pārņēmuši DĀR provinces Kvazulu-Natālu un Hautenu.

Otrdien piekto dienu pēc kārtas valsts lielākajā pilsētā Johannesburgā un Kvazalu-Natālas galvaspilsētā Pjetermaricburgā simtiem cilvēku iebruka lielveikalos un iznesa no tiem visdažādākās preces, sākot ar saldētu gaļu un alkoholu un beidzot ar ledusskapjiem un mēbelēm.

Pirmdien izlaupītā tirdzniecības centrā Johannesburgas piepilsētā Soueto atrada desmit mirušos. Policija uzskata, ka viņi ir samīdīti līdz nāvei.

Nemieru dēļ daudzi veikali, degvielas uzpildes stacijas un valdības ēkas ir slēgtas. Varasiestādes brīdinājušas, ka veikalu izlaupīšanas rezultātā atsevišķās vietās var aptrūkties pārtika.

Daudzviet notikušas sadursmes starp nemieru dalībniekiem un policistiem. Protestētāji likumsargus apmētājuši ar akmeņiem un degpudelēm, bet likumsargi atbildējuši ar gumijas lodēm un asaru gāzi.

Policija aizturējusi gandrīz 800 nekārtību dalībniekus.

Policijai palīgā nāks armija, kas uz nemieru pārņemtajām vietām nosūtīs 2500 karavīru un militāro tehniku.

DĀR prezidents Sirils Ramafosa pirmdien televīzijas uzrunā apsūdzēja noziedzīgus grupējumus uzkurināšanā uz nemieriem.

“Nekāds aizvainojums vai politisks iemesls nevar attaisnot vardarbību un postažu, kas ir pārņēmusi Kvazulu-Natālu un Hautenu. Mēs atjaunosim mieru un kārtību, lai varētu turpināt pārbūvēt valsti un padarīt dzīvi labāku tās iedzīvotājiem,” sacīja prezidents.

Vardarbīgi protesti valstī sākās pēc tam, kad aizvadītajā ceturtdienā bijušais valsts prezidents Džeikobs Zuma padevās policijai, lai sāktu izciest 15 mēnešu ilgu cietumsodu.

Tiesa Zumam to piesprieda, jo viņš izvairījās no liecību sniegšanas izmeklēšanā par liela apmēra korupciju viņa prezidentūras laikā no 2009. līdz 2018. gadam.

79 gadus vecais bijušais cīnītājs pret aparteīdu joprojām ir ļoti populārs Dienvidāfrikas nabadzīgo iedzīvotāju vidū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti