Pie Ķīnas konsulāta Stambulā protestēs pret uiguru tiesību ierobežošanu

Piektdien, 13. decembrī, pie Ķīnas vēstniecības Stambulā protestētāji paudīs neapmierinātību ar Ķīnā mītošo uiguru tiesību ierobežošanu. Tiek uzskatīts, ka Ķīnas varasiestādes vairākos simtos nometņu tur šīs etniskās grupas pārstāvjus. ANO dati liecina, ka šādās nometnēs ieslodzīti līdz miljonam uiguru, kazahu un citu musulmaņu. 

Pie Ķīnas konsulāta Stambulā notiks protests uiguru atbalstamRihards Plūme
Protesti uiguru atbalstam pie Ķīnas vēstniecības Stambulā notikuši jau vairākkārt, un dažādi protesta pasākumi iepriekš rīkoti arī citviet pasaulē.

ANO dati liecina, ka Siņdzjanas Uiguru autonomajā rajonā, kas atrodas Ķīnas ziemeļrietumos, līdz miljonam uiguru, kazahu un citu musulmaņu ieslodzīti internēšanas nometnēs. Tur viņi spiesti apgūt komunismu, runāt ķīniešu valodā un noliegt savu kultūru, valodu un reliģiju. Tomēr aktīvisti pēc izpētes veikšanas novembrī paziņoja, ka ieslodzīto skaits varētu būt daudz lielāks.

Pekina sākumā noliedza šādu nometņu pastāvēšanu, bet pēc tam apgalvoja, ka šīs nometnes ir profesionālās apmācības centri, kuros musulmaņu tautu pārstāvji apgūst profesiju un ķīniešu valodu, kā arī tiek pasargāti no radikalizēšanās.

Decembra sākumā ASV Kongress apstiprināja likumprojektu, kurā nosodīta Ķīnas brutālā attieksme pret musulmaņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti