Pētniece: Vācijas prezidentūrai liels izaicinājums – šī krīze ES ir fundamentālāka

Svarīgi, ka tieši Vācija pārņem ES prezidentūru, jo izaicinājumu nav maz, un pašreizējā Eiropas Savienības (ES) krīze ir fundamentālāka par iepriekš piedzīvotām, intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Vineta Kleinberga.

Izaicinājumu nav maz - Covid-19 krīze un tās seku pārvarēšana un sadzīvošana ar vīrusu, sarunas ar Lielbritāniju par attiecībām ar ES pēc “Brexit” un vienošanās par ES daudzgadu budžetu, kas zināmā mērā ir savstarpēji saistītie jautājumi par naudu, norādīja pētniece.

Intervija ar Latvijas ārpolitikas institūta pētnieci Vinetu KleinberguUģis Lībietis

  Vācija kā vadošā valsts un kanclere Angela Merkele ir ar milzu pieredzi kompromisu meklēšanā, viņu vadībā varētu atrast risinājumus, sacīja Kleinberga.

  ES visu laiku runā par krīzēm un katru reizi saka, ka ES iziet no krīzes spēcīgāka, taču šobrīd šī ir fundamentālāka krīze - par vērtībām, ideoloģisko orientāciju, ko noteica ne tikai Covid-19, bet arī iepriekšējie notikumi, pauda pētniece.

  Šobrīd pastāv jautājumi, kas ir ES, ko tā pārstāv, ko grib nākotnē. Un arī sarunas par budžetu parāda, kādas atšķirības ir starp dalībvalstīm, ko tās grib redzēt nākotnē, norādīja Kleinberga.

  Vācija ir ieinteresēta ES saglabāšanā, Eiropas idejas tālākā virzīšanā, tāpat Vācija ir ieinteresēta stiprā Eiropas ekonomikā, un šajā situācija svarīgi, ka kāds uzņemas vadību un iniciatīvu. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti