Pētījums: Mūsdienās bruņotie konflikti visbiežāk notiek pilsētās

Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā bāzētā Starptautiskā Stratēģisko studiju institūta pētnieki secinājuši, ka mūsdienās bruņoto konfliktu izraisītās kaujas visbiežāk notiek pilsētās. Agrāk nemiernieki galvenokārt cīnījās kalnos, mežos vai džungļos.

Pētījumā tika analizēti 36 bruņotie konflikti un konstatēts, ka gandrīz pusē gadījumu kaujas  notiek pilsētas apstākļos. Institūta direktors Džons Čipmens norādīja, ka tā rezultātā cieš ļoti daudz mierīgo iedzīvotāju.

Savukārt bēgļi aizvien biežāk meklē patvērumu nevis specializētās nometnēs vai pierobežas rajonos, bet pilsētās, kur labdarības organizācijām ir ierobežotas iespējas sniegt viņiem palīdzību.

Pētījuma rezultātus apstiprina arī citu organizāciju sniegtā informācija. Piemēram, Apvienoto Nāciju Organizācijas pārstāvji ziņo, ka Irākas pilsētas Mosulas rietumu daļu pametuši apmēram 400 tūkstoši iedzīvotāju. Tur jau 2  mēnešus notiek kaujas starp armiju un džihādistu grupējumu “Islāma valsts”.

Stratēģisko studiju institūts arī informē, ka pagājušajā gadā bruņotos konfliktos visā pasaulē tika nogalināti apmēram 157 tūkstoši cilvēku.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti