Pētījums: «Erasmus» studentu vidū ir par 23% zemāks bezdarba līmenis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Studentu došanās apmaiņas studijās palielina iespējas pēc atgriešanās atrast darbu. Tā secina Eiropas Savienības apmaiņas studiju programmas „Erasmus” Ietekmes pētījums. Tādēļ jaunās „Erasmus+” programmas studijas un prakse būtu jāizmanto pēc iespējas vairāk studentiem, uzskata Eiropas Komisija.

Jauniešiem, kas piedalījušies Eiropas Savienības studentu apmaiņas programmā „Erasmus”, ir divas reizes mazākas iespējas ilgu laiku palikt bez darba, un piecus gadus pēc absolvēšanas, „Erasmus” studentu vidū ir par 23% zemāks bezdarba līmenis. Tā liecina „Erasmus” Ietekmes pētījuma rezultāti, kurus šonedēļ prezentēja Eiropas Komisijas locekle izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietās Andrula Vasiliu. Viņasprāt, „Erasmus” programma palīdz studentiem izvairīties no nokļūšanas jauniešu bezdarbnieku vidū.

„Mēs vienmēr apgalvojam, ka „Erasmus” programma dalībniekiem sniedz daudz laba. Bet tagad pirmo reizi mums tam ir pierādījumi. Pētījuma atklājumi ir ārkārtīgi svarīgi, ņemot vērā nepieņemami augsto jauniešu bezdarbu Eiropas Savienībā. Vēstījums ir nepārprotams - ja studēsi vai praktizēsies ārzemēs, tev būs lielākas izredzes atrast darbu,” sacīja Andrula Vasiliu.

Pētījumā piedalījās ap 75 000 studentu un absolventu. Lai noteiktu, kā tieši „Erasmus” pieredze palīdz viņiem darba tirgū, studentiem analizētas dažādas kompetences un prasmes, kuras interesē darba devējus.

„Testi pirms un pēc dalības „Erasmus” programmā uzrāda, ka studenti pēc atgriešanās ir kļuvuši ne tikai pārliecinātāki par sevi un iecietīgāki pret citām kultūrām, bet arī veiklāki problēmu risināšanā, spējīgāki pielāgoties dažādām situācijām, kā arī studentiem ir labākas organizēšanas prasmes. Visas šīs rakstura īpašības augsti novērtē darba devēji,” secina Andrula Vasiliu.

Par pētījuma rezultātiem gandarīta ir arī Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāve Ennata Kivriņa, kas administrē „Erasmus” programmu Latvijā. Viņa gan uzsver, ka pozitīvie atklājumi nav nekāds pārsteigums:

„Varbūt pētījums saliek ļoti visu un pamato ar skaitļiem, faktiem un grafikiem, un tādiem loģiskiem secinājumiem, bet, programmu administrējot, mēs to redzam ikdienā, ka tas tā tiešām arī ir.”

2012./2013. mācību gadā no Latvijas „Erasmus” studijās vai praksē devās gandrīz 2 150 studenti, taču visā Eiropā šo iespēju izmantoja vairāk nekā 250 000 studentu.

Šogad „Erasmus” programmu nomaina „Erasmus+” programma. Tajā no Eiropas Komisijas puses ir samazināts stipendiju apjoms, bet, lai studenti no Latvijas varētu arī turpmāk atļauties doties apmaiņas studijās, Latvijas valdība papildus studentiem piešķirs līdz 200 eiro mēnesī. Taču

no Eiropas Savienības budžeta līdz 2020. gadam „Erasmus+” programmas īstenošanai Latvijai būs pieejami 120 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti