Pērtiķu baku izplatība Eiropā sākusi mazināties

Pērtiķu baku izplatība Eiropā sāk samazināties, taču vīrusa apturēšanai ir nepieciešama aktīvāka valstu iesaiste. Par to otrdien paziņojusi Pasaules Veselības organizācija (PVO).

Tās paziņojumā uzsvērts, ka pēc četru nedēļu kāpuma pagājušajā nedēļā saslimušo skaits pasaulē ir samazinājies par 20 procentiem. Taču, lai vēl vairāk aizkavētu slimības izplatību Eiropā, valstis tiek aicinātas pastiprināt uzraudzību, kā arī veikt vakcināciju.

PVO Eiropas reģionā, kas ietver arī Krieviju un Vidusāzijas valstis, līdz šim reģistrēti vairāk nekā 22 000 pērtiķu baku gadījumu, kas ir vairāk nekā trešdaļa no visā pasaulē reģistrēto gadījumu skaita.

"Eiropas reģionā mēs sākam vērot pastāvīgu slimības samazināšanos, īpaši ja runājam par jauniem inficēšanās gadījumiem. Taču es uzskatu, ka mums joprojām ir jābūt ļoti piesardzīgiem.

Vēl jo vairāk – mums ir jāizmanto šis brīdis, kuram mēs esam gatavojušies vairākus mēnešus," norāda PVO pārstāve Ketrīna Smolvuda.

"Saslimšanas gadījumu skaita samazināšanās Eiropā ir bijusi saistīta ar apbrīnojamo sabiedrības iesaistīšanos, kā arī valstu veselības iestāžu iejaukšanos. Mēs redzam, ka šīs darbības sāk nest rezultātus, un mums ir jākaļ dzelzs, kamēr tā ir karsta.

Mums ir jāizmanto šis brīdis, kad jautājums par slimību joprojām ir augstu darba kārtībā, un mums ir jārīkojas izlēmīgi, lai sasniegtos panākumus saglabātu."

KONTEKSTS:

Pērtiķu bakas ir radniecīga slimība pasaulē jau zināmajām bakām, kuras Pasaules Veselības organizācija par uzvarētu slimību atzina 1980. gadā. Maijā vairākās Eiropas valstīs izskanēja ziņas par šīs slimības gadījumiem, tādēļ Latvijas speciālisti brīdināja, ka inficēšanās riski pastāv, un aicināja būt vērīgiem, ja pēc temperatūras un drudža uz ķermeņa parādās izsitumi, kas atgādina vējbakas.

Latvijā līdz šim ir apstiprināti četri pērtiķu baku gadījumi. Latvija arī saņēmusi 1400 vakcīnu pret pērtiķu bakām.

Ņemot vērā pieaugošo pērtiķu baku saslimšanas gadījumu skaitu Eiropā, Latvijā nosaka ar šo infekciju saslimušo kontaktpersonas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti