Pērn būtiski pieaudzis aviokatastrofu upuru skaits

Pagājušajā gadā būtiski pieaudzis aviokatastrofu upuru skaits. Starptautiskā gaisa transporta asociācija ziņo, ka dzīvības dažādos incidentos un avārijās zaudējuši 523 cilvēki.  

Eksperti informēja, ka traģiskākā pagājušajā gadā bija Indonēzijas zemo cenu aviosabiedrības “Lion Air” lidmašīnas katastrofa. Lidmašīna iegāzās Javas jūrā, un bojā gāja visi 189 pasažieri un apkalpes locekļi. 

100 cilvēki zaudēja dzīvības Kubas kompānijas lidmašīnas katastrofā, bet 71 persona gāja bojā Krievijas kompānijas “Saratovskije avioļiņiji” lainera avārijā pie Maskavas.

Tomēr eksperti aicina nedramatizēt situāciju, jo 2017. gads bija rekorddrošs gads aviācijas vēsturē – bojā gājuši 19 cilvēki, un tāpēc grūti salīdzināt traģiskos datus.  Savukārt piecu gadu vidējie radītāji ( no 2013. līdz 2017. gadam) liecina, ka vidēji gada laikā aviokatastrofās bojāgājušo skaits ir 234,4.

Pērn reģistrēti 62 negadījumi, 2017.gadā – 46. Bet piecu gadu vidējais rādītājs ir 68.

Savukārt letālo negadījumu vidējais skaits pēdējo piecu gadu laikā ir 8,8; 2017. gadā tādi bija 6, bet 2018. gadā – 11.

Savukārt avāriju biežums pagājušajā gadā pieaudzis nebūtiski – no 1,11 avārijām uz miljonu lidojumu 2017. gadā līdz 1,35 avārijām uz miljonu lidojumu pērn.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti