Pentagons izskata priekšlikumus par jauna bruņojuma ražošanu Ukrainai

ASV Aizsardzības ministrija izskata vairāk nekā 1000 priekšlikumus no amerikāņu ieroču un militārās tehnikas ražotājiem, lai izvēlētos efektīvākos līdzekļus Ukrainas aizsardzības iespēju pastiprināšanai, telekanālam CNN paziņoja oficiāls Pentagona pārstāvis. 

"Pašlaik ASV Aizsardzības ministrija izskata 1300 priekšlikumus no 800 uzņēmumiem par jauniem inovatīviem ieročiem un komerciālām iespējām, kurus tie var izstrādāt un izgatavot Ukrainai ar mērķi tos izmantot cīņā pret Krievijas agresiju," atzīmēja Pentagona ierēdnis.

Ir gaidāms, ka jau tuvākajās nedēļās tiks pieņemts lēmums par to, kuras no piedāvātajām idejām tiks realizētas. Tas ļaus sākt ražot ieroču sistēmas, kuras pastiprinās arī ASV armijas iespējas Ukrainai.  

Izskatāmie priekšlikumi attiecas uz svarīgākajām jomām, tostarp pretgaisa aizsardzību, prettanku, pretkājnieku un krasta aizsardzības līdzekļiem, kā arī bezpilota lidaparātiem, pretbateriju sistēmām un aizsargātiem sakariem.

Pentagona pārstāvis precizēja, ka šīs jomas bija noteiktas kā prioritāras Ukrainas Bruņoto spēku vajadzību apmierināšanai.

Pentagons arī sliecas uz to, ka Ukrainai varētu nosūtīt vēl četras reaktīvās zalvju uguns sistēmas "HIMARS".

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti