Panorāma

Polija piemin Karastāvokļa upurus

Panorāma

Panorāma

Iecelts jauns Baltkrievijas ārlietu ministrs

Pēkšņi mirušā Baltkrievijas ārlietu ministra vietā Lukašenko apstiprinājis viņa vietnieku

Baltkrievijas vadonis Aleksandrs Lukašenko otrdien ārlietu ministra amatā apstiprinājis Sergeju Aļeiņiku, kurš līdz šim bija ārlietu ministra pirmais vietnieks.

Baltkrievijas ārlietu ministra amatā Aļeiņiks nomainīs Vladimiru Makeju, kurš novembra beigās pēkšņi nomira 64 gadu vecumā.

Par ticamāko Makeja nāves cēloni tiek uzskatīts infarkts, taču izskanējušas arī dažādas sazvērestības teorijas, kurās piesaukti Krievijas specdienesti.

Makejs vadīja Baltkrievijas Ārlietu ministriju kopš 2012. gada. Pirms tam viņš strādāja par Lukašenko palīgu un prezidenta administrācijas vadītāju.

Savukārt tagadējais ministrs Aļeiņiks ir karjeras diplomāts, bijis Baltkrievijas vēstnieks vairākās Eiropas valstīs.

Līdz šim Aļeiņiks nebija publiska persona. Presē par viņu ziņu maz. 57 gadus vecais Aleiņiks ārlietu dienestā ir kopš 1992. gada. Nodarbojies ar valsts protokola lietām. Bijis konsuls Hāgā un pārstāvis Nīderlandē.

Pārstāvējis Baltkrieviju starptautiskās organizācijās Ženēvā, Vatikānā. Septiņus gadus bija vēstnieks Lielbritānijā un Īrijā. Pirms diviem gadiem kļuva par ārlietu ministra pirmo vietnieku.

Runājot par  jaunā ārlietu ministra uzdevumiem, Baltkrievijas premjers Romāns Golovčenko norādījis, ka Ārlietu ministrijai jāizmanto visas iespējas, lai Minskas viedoklis būtu dzirdams skaļi un pārliecinoši, pat ja Rietumi tam nepiekrīt.

Lai cik negatīvi Rietumos būtu noskaņoti pret Baltkrieviju, diplomātu pienākums esot veidot augsta līmeņa kontaktus Rietumu aprindās. Jo sankcijas neesot mūžīgas, un agri vai vēlu senās attiecības atjaunosies.

"Gribu uzsvērt, un jūs to labi saprotat, ka nedraudzīgas valstis nemēdz būt. Īpaši kaimiņvalstis, kuras Dievs mums devis. Ir atsevišķu valstu valdības, kas šobrīd īsteno diskriminējošu, nedraudzīgu vai atklāti naidīgu politiku pret Baltkrieviju. Tāpēc mums attiecīgi jāreaģē," apgalvo Lukašenko režīma pārstāvis Golovčenko.

Baltkrievu opozīcijas pārstāvis Pāvels Latuško raksturo Aļeiņiku kā Lukašenko režīmam lojālu cilvēku, kura uzdevums varētu būt uzlabot attiecības ar Rietumiem.

"Viņa iecelšana varētu liecināt par Lukašenko vēlmi samazināt Krievijas ietekmi un veicināt komunikāciju ar Rietumiem," portālam "Zerkalo" stāsta Latuško.

Arī politikas analītiķis Artjoms Šraibmans raksturo Aļeiņiku kā cilvēku, kur vairāk strādājis Rietumu virzienā, ticies ar Eiropas valstu sūtņiem.

"Ārlietu ministrijas uzdevums nemainās. Lukašenko vēl var cerēt kaut kad nākotnē uzlabot attiecības ar Rietumiem," norāda Šraibmans.

Viņš gan piebilst, ka no ārlietu ministra Baltkrievijā nekas daudz nav atkarīgs, jo visu nosaka Lukašenko.

"Tikmēr, kamēr Lukašenko neizdomās spert kādus būtiskus soļus pretī Rietumiem, distancēties no Krievijas vai saķildoties ar to, neredzu nekādas iespējas Aļeiņikam parādīt sevi šajā postenī," secina Šraibmans.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti