Pekinā jaunā vīrusa dēļ atceltas Jaungada svinības

Ķīnā jaunā vīrusa dēļ apturēta sabiedriskā transporta kustība uzliesmojuma epicentrā Uhaņas pilsētā un varasiestādes uzdevušas cilvēkiem neizbraukt no pilsētas. Centienos ierobežot vīrusa izplatību par līdzīgiem soļiem paziņojušas arī citas pilsētas, ietekmējot miljoniem cilvēku. Bet galvaspilsētā Pekinā atceltas šajā nedēļas nogalē plānotās ķīniešu Jaungada svinības.

11 miljonu iedzīvotāju Uhaņā praktiski ievesta karantīna pilsētas mērogā. Uz nenoteiktu laiku apturēta vilcienu un aviosatiksme, iedzīvotājiem uzdots neizbraukt no pilsētas, ja vien tam nav īpaša iemesla. Par līdzīgiem pasākumiem – dzelzceļa stacijas, kinoteātru un bāru slēgšanu, un visu transportlīdzekļu pārbaudīšanu – paziņojusi dažus desmitus kilometrus attālā Huanganas pilsēta, kurā dzīvo aptuveni 7 miljoni cilvēku. Daļēji ierobežojoši pasākumi arī citās pilsētās.  

Bet Pekinā atceltas šajā nedēļas nogalē paredzētās vērienīgās ķīniešu Jaungada svinības. No sestdienas uz nenoteiktu termiņu būs slēgts arī tūristu iecienītais pils komplekss, bijusī monarhu rezidence Aizliegtā pilsēta.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) apstiprinājusi, ka jaunais koronavīruss var tikt pārnests no cilvēku uz cilvēku. Reģistrēti jau vairāk nekā 600 inficēšanās gadījumi, un vīruss prasījis vismaz 17 cilvēku dzīvības. Inficēšanās gadījumi konstatēti arī ārvalstīs Taivānā, Filipīnās, Taizemē, Japānā, Dienvidkorejā un ASV, bet ceturtdien šim sarakstam pievienojās Vjetnama un Singapūra.

KONTEKSTS:

Ķīnā turpina pieaugt nezināmā vīrusa izplatība. Jaunā tipa koronavīrusa uzliesmojums radījis īpašu satraukumu, jo tas ir radniecīgs SARS jeb smagā akūtā respiratorā sindroma izraisītājam. SARS 2002. un 2003. gadā prasīja gandrīz 800 cilvēku dzīvības, pārsvarā kontinentālajā Ķīnā un Honkongā. Jaunā vīrusa uzliesmojuma epicentrs ir Ķīnas centrālās daļas pilsēta Uhaņa, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti