Dienas notikumu apskats

Putins: Krievija izstrādājusi jaunus kodolieročus

Dienas notikumu apskats

Noraida kolektīvo iesniegumu par bilingvālās izglītības saglabāšanu

Pēc žurnālista slepkavības Slovākijā aiztur itāļu uzņēmējus

Pēc žurnālista slepkavības Slovākijā aiztur itāļu uzņēmējus

Slovākijas policija ir veikusi vairākus arestus lietā par pētnieciskā žurnālista Jana Kucjaka un viņa draudzenes nogalināšanu. Tiek ziņots, ka arestēti ir itāļu izcelsmes uzņēmēji, kas bija minēti pēdējā žurnālista rakstā. Tas tika nopublicēts jau pēc Kucjaka nogalināšanas. No amata ir atkāpušās arī divas augstas Slovākijas amatpersonas.

Slovākijas policija ir arestējusi septiņus cilvēkus, kas varētu būt saistīti ar žurnālista Kucjaka nogalināšanu. Viņu vidū ir arī itāļu uzņēmējs Antonino Vadala, kurš jau vairākus gadus dzīvo Slovākijas austrumos – reģionā, kas robežojas ar Ukrainu.

Savā pēdējā rakstā Kucjaks apgalvoja, ka šis uzņēmējs varētu būt saistīts ar itāļu mafiju, kas esot dziļi iefiltrējusies Slovākijā.

Minētais vīrietis esot nodarbojies ar šī salīdzinoši nabadzīgā reģiona attīstībai paredzēto Eiropas fondu izkrāpšanu. 

Tāpat Slovākijas policijas priekšnieks Tibors Gaspars ir apliecinājis, ka vairākās vietās ir veiktas kratīšanas. Lai gan oficiāli policija neprecizē, kur tās ir notikušas, vietējie mediji, tostarp interneta izdevums "Aktuality.sk", kurā ir strādājis nogalinātais žurnālists, vēsta, ka kratīšanas ir veiktas divās mazpilsētās Slovākijas austrumos.

Vadala un viņa radinieki esot mēģinājuši arī nodibināt kontaktus ar augsta līmeņa amatpersonām, tostarp ar cilvēkiem, kas ir pietuvināti Slovākijas premjeram Robertam Fico. Portāls "Aktuality" publicējis rakstu, pie kura Kucjaks strādāja pirms nāves. Tajā aprakstīta uzņēmēja Vadalas krāpniecība un viņa saistība ar Slovākijas valdību.

Divi no premjera biroja locekļiem jau ir paziņojuši par atkāpšanos. Tā ir vecākā padomniece Marija Troškova un Nacionālās drošības padomes sekretārs Viljams Jasans.

Abi noliedz, ka būtu jebkādi saistīti ar žurnālista un viņa draudzenes slepkavību. Lēmums par atkāpšanos esot pieņemts, lai viņu vārdus nebūtu iespējams izmantot politiskās cīņās pret premjeru Fico.

Trešdien tūkstošiem cilvēku izgāja Slovākijas galvaspilsētas Bratislavas ielās, lai pieprasītu atrast vainīgos. Vēl viena protesta akcija ir paredzēta piektdien.

Policija uzskata, ka 27 gadus vecā žurnālista un viņa dzīvesbiedres nogalināšana ir bijusi pasūtījuma slepkavība. Tā ir pirmā žurnālista nogalināšana Slovākijas vēsturē. Premjers Fico ir apsolījis vienu miljonu eiro ikvienam, kurš spēs piedāvāt informāciju par slepkavām.

Kucjaka piemiņu trešdien godināja arī Eiropas Parlamenta deputāti. Viņi uzsāka plenārsēdi ar klusuma brīdi. Vēlāk parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni pauda nosodījumu notikušajam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti