Pēc Ziemeļkorejas diktatora brāļa slepkavības lidostā neatrod bīstamas vielas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Malaizijas vietējās varasiestādes pēc šodien veiktajām pārbaudēm Kualalumpuras lidostā atzinušas, ka tā ir droša un nekādas toksiskas vai bīstamas vielas klātbūtne tajā nav konstatēta. Pārbaudes tika veiktas pēc tam, kad, izmantojot nervus paralizējošu toksīnu, tika saindēts, bet vēlāk ceļā uz slimnīcu mira Ziemeļkorejas diktatora Kima Čenuna pusbrālis Kims Čennams.

Svētdien veiktajā pārbaudē Kualalumpuras lidostā piedalījās kodolieroču un radiācijas eksperti, kuri apstiprināja, ka Čennama slepkavības vietā nav atrasts letālais nervu toksīns VX vai kādas citas bīstamas vielas. Apvienoto Nāciju Organizācija šo nervus paralizējošo toksīnu ir iekļāvusi ķīmisko ieroču sarakstā un tas ir klasificēts arī kā masu iznīcināšanas ierocis. Tikai viens šīs substances piliens uz cilvēka ādas, var viņu nogalināt vienas minūtes laikā.

Pārbaudes lidostā veiktas tikai pēc divām nedēļām kopš šī incidenta, slepkavības vietai tiekot norobežotai, bet nepārtraucot lidostas darbu. Protams kodolieroču un radiācijas ekspertu ierašanās un pārbaudes veikšana piesaistīja arī atsevišķu lidostā esošo cilvēku uzmanību, raisot iespējamās bažas par drošību. Vēlāk šo informāciju apstiprināja arī Malaizijas valsts policijas priekšnieks, ka radioaktīvas vielas daļiņu klātbūtne lidostas telpās netika atrasta.

Ziemeļkorejas diktatora Kima Čenuna pusbrālis Kims Čennams tika noslepkavots 13. februārī Kualalumpuras lidostā neilgi pirms reisa uz Makao. Vēlāk pēc autopsijas veikšanas uz Čennama sejas un acīm tika atrastas agresīvā nervus paralizējošā toksīna pēdas.

Izmeklēšanas procesā atklājās, ka uzbrukumu veikušas divas sievietes, kuras neilgi pirms pusbrāļa izlidošanas, esot viņam uz sejas uzziedušas vai uzlējušas šo šķidrumu. Ziemeļkorejas līdera pusbrālis uzreiz pēc kontakta ar nervus paralizējošo toksīnu saļima un nokrita uz zemes sāpēs mokoties. Lai gan viņu mēģināja glābt, pa ceļam uz vietējo slimnīcu viņš nomira.

Abas sievietes ir arestētas. Viena sieviete ir vjetnamiete, bet otra indonēziete. Izmeklētāji uzskata, ka slepkavības pastrādājušā vēl ir vainojams viens ziemeļkorejietis, kurš varētu būt abām sievietēm iedevis šo indi.

Stāstot par slepkavības motīvu, abas sievietes bijušas pārliecinātas, ka piedalās izjokošanas šovā un ne mirkli nav šaubījušās, jo pirms tam izjokojušas vēl vairākus citus cilvēkus, bet liktenīgajā pēdējā izjokošanā, viņām esot iedots cits iepakojums, kurā esot bijis klāt šīs nervus paralizējošais toksīns.

Tikmēr Dienvidkorejas un ASV amatpersonas uzskata, ka Kimu Čennamu nogalinājuši Ziemeļkorejas atsūtīti aģenti, jo Čennams tika uzskatīts par Kima Čenira matinieku, bet tad 2001.gadā kritis tēva nežēlastībā saistībā ar dokumentu viltošanu un kopš tā laika apmeties un dzīvo uz Ķīnai piederošās Makao salas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti