Pēc zāļu izmēģinājumiem Francijā viens cilvēks komā, vēl vairāki cietuši

Sešiem cilvēkiem, kas piedalījušies jaunu zāļu klīniskajā pētījumā Francijā, kritiski pasliktinājies veselības stāvoklis. Vienam no cietušajiem iestājusies smadzeņu nāve, bet pārējie ir smagā stāvoklī, ziņo raidsabiedrība BBC.

Cietušie pirmajā pārbaudes posmā izmēģināja vairākas zāles, kas iepriekš tika pārbaudītas un atzītas par pietiekami drošām. Francijas veselības ministrijā neatklāj, kas tās bijušas par eksperimentālajām zālēm, taču noraida medijos izskanējušo informāciju, ka tie bijuši uz kaņepju bāzes izstrādāti pretsāpju medikamenti. 

Zāļu pārbaude ir pārtraukta un uz laiku apstādināts medikamentu izmēģinājumu veikušā uzņēmuma darbs.

Francijas  veselības  ministre Marisola Turēna norādīja, ka noticis “ļoti nopietns negadījums” izmēģinājuma laikā privātajā klīnikā Rennā.

Šie klīniskie izmēģinājumi ir apturēti, un uzņēmums atsauc pētījumā iesaistītos brīvprātīgos. Tomēr pašlaik nav skaidrs, cik daudz cilvēku tajā ir iesaistīti. 

Lai noskaidrotu traģiskā negadījuma cēloņus, sākta izmeklēšana.

Zāles tika izstrādātas kādā licenzētā Eiropas laboratorijā, norādīts ministrijas paziņojumā. Un pašlaik notika klīnisko pētījumu pirmā fāze, kurā brīvprātīgie izmēģina zāles, lai noskaidrotu to drošumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti