Pēc vienošanās ar Irānu ASV apliecina atbalstu Izraēlai

Jau tuvākajā laikā Izraēlā ieradīsies ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters, kurš centīsies apliecināt atbalstu Telavivai pēc otrdien panāktās lielvalstu kodolvienošanās ar Irānu.

Par plānoto vizīti ASV prezidents Baraks Obama telefonsarunā informēja Izraēlas valdības vadītāju Benjaminu Netanjahu. Viņš arī uzsvēra, ka pasaules lielvaru panāktā vienošanās ar Irānu ir Izraēlas nacionālās drošības interesēs.

Baltā nama pārstāvji informē, ka tā nemazina ASV bažas par Irānas atbalstu terorismam un draudiem pret Telavivu. Savukārt politikas eksperti uzskata, ka aizsardzības ministra vizīte ir tiešs signāls, ka ASV arī turpmāk ir gatava atbalstīt savu Tuvo Austrumu sabiedroto.

Bet tūkstošiem Irānas iedzīvotāju otrdien izgāja lielāko pilsētu ielās, lai atzīmētu vēsturisko vienošanos ar pasaules lielvalstīm par valsts kodolprogrammas nākotni. Pateicības vārdus valsts diplomātiem veltīja arī valsts garīgais līderis ajatolla Homeini. Iedzīvotāji nesa valsts karogus, kā arī valsts ārlietu ministra Mohamada Zarifa fotogrāfijas. Tieši viņš bija galvenais atbildīgais par Irānas interešu pārstāvēšanu sarunās. Cilvēki arī publiski pauda atbalstu valdībai, kā arī izteica cerību, ka vienošanās mazinās valsts izolāciju.

Pēc informācijas par vienošanos ajatolla Homeini tikās ar valsts prezidentu Hasanu Rouhani un izteica pateicību sarunu vedējiem. Irānas amatpersonas uzsvēra, ka ir sācies jauns attiecību posms ar pārējo pasauli. “Ja rietumvalstis neizmantos draudus, iebiedēšanu un apvainojumus, tās var sadarboties ar mums” - paziņoja Rouhani.

Jau ziņots, ka Izraēlas premjerministrs Netanjahu vienošanos ir nosaucis par vēsturisku kļūdu, kas vairos Teherānas ietekmi un nostiprinās islāmistu grupējumus. Viņš arī lika noprast, ka ir gatavs pielietot militāru spēku pret Irānas kodolobjektiem.

Vēstīts, ka otrdien pasaules lielvaras un Irāna vienojās par Irānas kodolprogrammas ierobežošanu, kas ļaus starptautisko organizāciju speciālistiem piekļūt Irānas kodolenerģētikas infrastruktūrai. Savukārt pasaules lielvaras atsakās no sankcijām pret Irānu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti