Pēc vairāku bērnu bojāejas IKEA no Ziemeļamerikas tirgus atsauc nedrošas kumodes

Saistībā ar vairāku bērnu bojāeju Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) Zviedrijas mēbeļu ražošanas gigants "IKEA" no tirgus atsauks bērniem nedrošas kumodes, vēsta ārvalstu mediji.

Britu raidorganizācija BBC, atsaucoties uz ASV masu medijiem, vēsta, ka no Ziemeļamerikas tirgus tiks atsauktas "Malm" sērijas kumodes. Kopumā tiks atsaukti vairāk nekā 35 miljoni šo mēbeļu - 29 miljoni no ASV, bet 6,6 miljoni - no Kanādas, vēsta AFP.

Kompānija paziņojusi, ka pārtraukusi šo mēbeļu tirgošanu Ziemeļamerikā, jo "tās var būt bīstamas". Tiem cilvēkiem, kas jau ir iegādājušies šīs sērijas kumodes, tiks atdota nauda.

IKEA paziņojumā teikts, ka mēbeļu atsaukuma iemesls ir trīs bērnu traģiska bojāeja ASV.

Kompānija apstiprināja, ka kopš 2014.gada ASV gājuši bojā trīs bērni, kuriem kumode uzkrita virsū, radot nāvējošas traumas. Par upuriem kļuva bērni vecumā no gada līdz divu gadu vecumam.

IKEA apstiprinājusi arī, ka saņemtas desmitiem sūdzības par incidentiem ar šiem skapjiem. Tie visi esot beigušies ar traumām.

ASV patērētāju aizsardzības komisija un arī pati kompānija paziņojusi, ka skapji ir droši vien gadījumos, kad tie ir pieskrūvēti pie sienas. 

Kompānija paziņojusi, ka kumodes tiks atsauktas tikai no Ziemeļamerikas tirgus – ASV un Kanādas.

Kumodes pārdošanā Ziemeļamerikā bija vairāk nekā desmit gadus. Tās bijušas visai iecienītas samērā zemās cenas dēļ. 

Kumodi iespējams aplūkot šeit.

Latvijas Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pārstāve Sanita Gertmane lsm.lv atzina, ka Eiropā ir vienota nedrošo preču atsaukšanas kārtība. Pagaidām vienotajā sistēmā informācija par konkrētajām kumodēm nav saņemta. Ja informācija tur neparādīsies, tad patērētāju sargs noteikti interesēsies par šo gadījumu.

"Tas noteikti nepaliks nepamanīts Eiropas Savienības līmenī," sprieda PTAC pārstāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti