Panorāma

Rosina samazināt piespiedu zemes nomas maksu

Panorāma

Deputāti rosina jaunas uzvedības normas

Sanktpēterburgas teroraktā cietis Latvijas pilsonis

Pēc sprādziena Sanktpēterburgas metro Latvijas valstspiederīgais nonācis slimnīcā ar sirdslēkmi

Pēc pirmdien, 3.aprīlī, notikušā sprādziena Sanktpēterburgas metro stacijā pilsētas slimnīcā nonācis arī Latvijas valstspiederīgais, taču viņa vārds nav oficiālajā cietušo statistikā, jo viņš nebija ievainots, bet gan cietis no sirdslēkmes. 

Otrdien Sanktpēterburgas veselības aprūpes komitejas vadītājs Valērijs Kolabutins un Darba un sociālās aizsardzības komitejas vadītājs Aleksandrs Ržaņenkovs Krievijas medijus informēja, ka sprādzienā cietuši arī daži ārvalstu pilsoņi,  tajā skaitā Latvijas pilsonis.  

Latvijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Raimonds Jansons trešdien portālam rus.lsm.lv atkārtoti norādīja, ka ministrijas rīcība nav ziņu par Sanktpēterburgā metro sprādzienā cietušajiem, neviena persona nav lūgusi palīdzību ministrijai vai konsulārajā departamentā. Viņš uzsvēra, ka ministrija norobežojas no citu valstu mediju paziņojumiem un balstās tikai uz oficiālo avotu sniegto informāciju.

Trešdien Sanktpēterburgas administrācijas mājaslapā, atsaucoties uz Krievijas Ārkārtas situāciju ministriju, ziņots, ka sprādzienā cietuši trīs ārvalstnieki – Baltkrievijas, Kazahstānas un Uzbekistānas pilsoņi.

Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas Krīzes vadības centrā portālam Rus.lsm.lv precizēja, ka citu ārvalstnieku cietušo sarakstos nav.  

Taču Sanktpēterburgas Jeļizavetas slimnīcā LTV7 korespondente Viktorija Terentjeva noskaidroja, ka pacients no Latvijas nonāca slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Viņam bija sirdslēkme un viņu no notikuma vietas nogādā “ātrā palīdzība”.

Uzreiz pēc sprādziena visus cietušos sāka nogādāt septiņās Sanktpēterburgas pilsētas slimnīcās. Pārsvarā ar apdegumiem un galvas smadzeņu traumām. Par dzīvību slimnīcu palātās joprojām cīnās 10 cilvēki. Jeļizavetas slimnīcā pēc terorakta nogādāti četri cilvēki, tajā skaitā Latvijas pilsonis.  

Slimnīcas kardioloģijas nodaļas vadītājs Jevgēņijs Ribins apstiprināja, ka viņa vadītajā nodaļā ārstējās pacients no Latvijas.

“Slimnīcas kardioloģijas nodaļā ārstējās Latvijas pilsonis. Atskaitot traumatiskās komplikācijas, notikums metro kļuva par intensīvo psihoemocionālo stresu, kas veicināja nervu sistēmas un sirds un asinsvadu slimību saasināšanās. Pacientam tika veikts kardioloģisks izmeklējums, tika saņemtas speciālistu konsultācijas, un šobrīd pacienta stāvoklis ir apmierinošs un pacients ir izrakstīts no stacionāra,” sacīja Ribins.

Rus.lsm.lv slimnīcā noskaidroja, ka pacients – aptuveni 30 gadus vecs vīrietis – bija pie samaņas, kad viņu nogādāja slimnīcā, viņš saņēma nepieciešamo aprūpi un samērā ātri izrakstīts. Slimnīcā norādīja, ka notikušais nav radījis nopietnas sekas pacienta veselībai. Slimnīcas preses pārstāve Tatjana Čerkaščenko arī sacīja, ka slimnīcai nav zināms, vai vīrietis pastāvīgi uzturējās Sanktpēterburgā, vai arī  ir tikai pilsētas viesis.

Latvijas pilsoni slimnīcā apmeklēja arī Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas psihologs. Tā ir ierasta prakse šādos gadījumos. 

Nosaukt latvieša vārdu Pēterburgas mediķi atteicās.   

 Jau vēstīts, ka 3.aprīlī Sanktpēterburgas metro notika sprādziens. Tas noticis ap pulksten 14.40 pēc vietējā laika vilciena trešajā vagonā, kad vilciens bija ceļā no “Sennaja” stacijas virzienā uz staciju “Tehnoloģiskais institūts”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti