Dienas notikumu apskats

ES valstu nostājas par migrāciju joprojām pamatīgi atšķirīgas

Dienas notikumu apskats

Partiju konsultācijas ar Valsts prezidentu noslēdzas

Pēc slaktiņa koledžā Krimā meklē uzbrucēja līdzzinātājus

Pēc slaktiņa koledžā Krimā meklē uzbrucēja līdzzinātāju

Krimas pilsētā Kerčā arodskolā notikušajā uzbrukumā bojā gājušo skaits pieaudz līdz 20 cilvēkiem. Izmeklētāji uzskata, ka apšaudi un spridzekļa eksploziju sarīkoja šīs arodskolas audzēknis, kurš nošāvās. Krievijas okupētās Krimas vietējās amatpersonas uzskata, ka viņam varēja būt līdzzinātājs.

Saskaņā ar Krievijas anektētās Krimas vietējo varasiestāžu ceturtdien publicēto sarakstu trešdienas, 17.oktobra, uzbrukumā arodskolā Kerčā bojā gājuši 20 cilvēki, tostarp aizdomās turētais par uzbrukumu. Miruši 15 studenti, no kuriem seši nepilngadīgi, kā arī pieci arodskolas darbinieki. Ievainojumus, tostarp smagus, guvuši vēl desmitiem cilvēku.

Izmeklētāji paziņojuši, ka sākotnējās pārbaudes liecina, ka bojā gājušie miruši no šāvienu brūcēm, kaut uzbrucējs, kurš bijis bruņots ar automātu, ēdnīcā detonēja arī paštaisītu spridzekli, kas bija pildīts ar metāliskiem objektiem.

Tiek uzskatīs, ka uzbrucējs ir 18 gadus vecs šīs pašas arodskolas audzēknis Vladislavs Rosļakovs. Varasiestādes atzinušas, ka viņam bijusi likumīgi iegūta ieroča nēsāšanas licence. Izskatās, ka viņš pats pēc apšaudes izdarījis pašnāvību un nošāvies, teica izmeklētāji.

Krievijas izmeklētāji uzskata, ka viņš uzbruka viens. Taču Krievijas anektētās Krimas līderis Sergejs Aksjonovs ceturtdien, 18.oktobrī, pauda aizdomas, ka uzbrucējam varētu būt līdzzinātājs, kas viņam palīdzēja sagatavoties slaktiņam.

Pagaidām uzbrucēja motīvi nav skaidri. Krievijas laikraksts “Kommersant” raksta, ka Roskaļovs audzis „diezgan nabadzīgā ģimenē”, viņa tēvs bijis invalīds, bet māte bijusi Jehovas liecinieku draudzē, kas Krievijā tiek uzskatīta par ekstrēmistisku un aizliegta.

Tikmēr aizdomās turētā bijusī draudzene atklājusi, ka viņš runājis par atriebšanos par to, ka viņa klasesbiedri par viņu ņirgājas un pazemo. 15 gadus vecā meitene vārdā Zlata Kremļa telekanālam RT atklāja, ka viņš izteicis, ka „zaudējis ticību cilvēkiem” un „nevēlas dzīvot”. Pusaudze, kas ar Rosļakovu jau bija šķīrusies, teica, ka viņš bijis šaušanas entuziasts, tomēr kopumā Rosļakovu raksturoja ka labu personu.

Ceturtdien savas pārdomas par traģēdiju pauda arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Diskusiju forumā "Valdajs" Sočos viņš teica, ka apšaude ir globalizācijas caur internetu rezultāts.

„Tas cita starpā ir globalizācijas rezultāts. Sociālajos tīklos, internetā mēs redzam, ka ir izveidotas veselas kopienas. Viss sākās ar labi zināmajiem traģiskajiem notikumiem Savienoto Valstu skolās. Jauni cilvēki ar nenoturīgu psihi sev rada kaut kādus viltus varoņus. Tas nozīmē, ka mēs jaunatnei neradām vajadzīgu, interesantu un veselīgu interneta saturu. Viņi grābj pēc šī te varonības surogāta. Tas arī noved pie šāda veida traģēdijām,” sacīja Putins.

Bet, runājot par internetu, Krievijas Federālais drošības dienests ceturtdien paziņoja, ka kibertelpai būtu jānonāk specdienestu kontrolē. Drošības dienesta direktora vietnieks Sergejs Smirnovs teicis, ka tas nepieciešams, lai nodrošinātu informatīvo drošību un pretotos mūsdienu terorisma izaicinājumiem, ziņo Krievijas mediji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti