Pēc Skripaļu saindēšanas toksīna pēdu likvidēšana prasīšot mēnešus

Nervus paralizējošā viela, ar ko Lielbritānijā saindēts bijušais krievu dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa meita, bija „šķidrā formā” un būs nepieciešami vairāki mēneši, lai likvidētu visas toksīna pēdas, paziņoja Lielbritānijas amatpersonas.

Vides ministrija informēja, ka astoņās vietās jāveic īpaša tīrīšana, tostarp restorānā, kuru Skripaļi apmeklēja 4.martā, kad vēlāk tika atrasti bezsamaņā uz soliņa parkā Solsberī.

Sakopšanas darbos palīdz 190 īpaši apmācīti karavīri.

Londona uzskata, ka Skripaļus saindēja ar Krievijā ražotu nervus paralizējošo vielu "Novičok", kas tika uzklāta uz Skripaļu mājas ārdurvju roktura. Maskava pret to vērstās apsūdzības kategoriski noraida.

Skripaļa meita Jūlija jau ir izrakstīta no slimnīcas, viņa atteicās no Krievijas vēstniecības piedāvātās palīdzības. Sergejs Skripaļs joprojām atrodas slimnīcā, bet ārsti viņa stāvokli vairs neraksturo kā kritisku.

KONTEKSTS:

Lielbritānijā 4.martā ar nervus paralizējošu vielu tika saindēts 66 gadus vecais bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa 33 gadus vecā meita Jūlija. Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja nāca klajā ar paziņojumu, ka Krievija ir iesaistīta šajā indēšanā. Kremlis to noliedz. Zināms, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu "Novičok".  

Saistībā ar šo lietu vairākas rietumvalstis 26.martā paziņoja, ka izraidīs Krievijas diplomātus - kopumā ap 100 cilvēku. Vienu diplomātu - Krievijas vēstniecības Latvijā otro sekretāru - izraidīja arī Latvija. Krievija atbildēja 30. martā, izraidot vairāku Eiropas valstu diplomātus.

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti