Pēc skandāla par mazgadīgās futbolistes pavešanu Igaunijā aicina paaugstināt atļauto seksuālo attiecību vecumu līdz 16 gadiem

Igaunijas parlaments drīzumā gatavojas izskatīt likuma grozījumus, lai paaugstinātu vecumu, no kāda var stāties seksuālās attiecībās ar nepilngadīgām personām. Igaunijā šis vecums pašlaik ir 14 gadi, bet priekšlikums paredz to paaugstināt līdz 16 gadiem, kā tas ir Latvijā un Lietuvā.

Igaunijas nacionālkonservatīvā partija EKRE jau februārī ierosināja paaugstināt piekrišanas vecumu līdz 16 gadiem, bet šis jautājums kļuvis sevišķi aktuāls saistībā ar skandālu, kas pēdējās dienās satricinājis Igaunijas sabiedrību.

Vairākas jaunas sievietes nākušas klājā ar apsūdzībām pret Igaunijā strādājošo brazīliešu futbola treneri Fredu Getuliu Aureliu, kurš seksuāli uzmācies jaunām meitenēm. 66 gadus vecais vīrietis strādājis par futbola treneri Igaunijas augstākās līgas klubā “Nomme Kalju FC”.

Brazīlietis trenējis arī jaunās futbolistes, un viena no bijušajām spēlētājām intervijā Igaunijas televīzijai pastāstīja, ka pusaudzes vecumā viņai vairākus gadus bijušas seksuālas attiecības ar Aureliu.

Mia Belle Trisna vēsta, ka viņai bija tikai 14 gadu, kad treneris viņai laupījis nevainību (tas noticis 2007. gadā, kad Aureliu bija 52 gadus vecs).

“Man bija lieli sapņi, es gribēju kļūt par nākamo Martu (brazīliešu futboliste, kas tiek uzskatīta par visu laiku izcilāko spēlētāju sieviešu futbolā – red.). Pēc treniņiem viņš mani veda mājās, bet kādu vakaru aizveda uz mežu un apstādināja auto. Viņš teica, ka palīdzēs man kļūt par nākamo Martu. Bet man ir jādara viss, ko viņš prasīs. Tovakar viņš sāka man pieskarties un laupīja manu nevainību. Un tā tas turpinājās gadiem ilgi,” intervijā “Kanal 2” stāstīja Mia Belle Trisna.

Aureliu nenoliedz, ka viņam bijušas seksuālas attiecības ar meiteni, kas sākušās, kad viņai bija tikai 14 gadu. Taču tās esot bijušas pilnīgi brīvprātīgas un viņš neko neesot uzspiedis.

Igaunijas mediji ziņo, ka līdzīgas apsūdzības Aureliu izteikušas vēl vismaz divas sievietes. Prokuratūra vēsta, ka Mias lietā būs grūti izvirzīt apsūdzības trenerim, jo likums pieļauj labprātīgas seksuālas attiecības ar 14 gadu vecumu sasniegušu personu, turklāt kopš šiem notikumiem jau pagājis ilgs laiks un lietā būtu iestājies noilgums.

Lai novērstu šādu gadījumu atkārtošanos, Igaunijas politiķi apņēmušies panākt piekrišanas vecuma palielināšanu līdz 16 gadiem, lai pieaugušie vairs nevarētu stāties seksuālās attiecībās ar jaunākām personām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti