Pēc Sīrijas spēku uzbrukuma Turcijas armijai Erdogans sola prettriecienus

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka Ankara vienmēr dos prettriecienu tiem, kas uzbruks tās armijai. Šādi viņš reaģējis uz ziņām, ka Sīrijas režīma spēki apšaudē nogalinājuši vairākus turku karavīrus un vienu armijas līgumdarbinieku. Turcija īstenojusi prettrieciena operāciju un brīdinājusi Krieviju nestāties tai ceļā.

Pēc Sīrijas spēku uzbrukuma Turcijas armijai Erdogans sola prettriecienusRihards Plūme

Turcijas Aizsardzības ministrija pirmdien, 3.februārī, paziņoja, ka Sīrijas režīma spēku atklātajā artilērijas ugunī Idlibas provincē valsts ziemeļrietumos pirmdien nogalināti pieci turku karavīri un viens armijas līgumdarbinieks. Septiņi Turcijas karavīri tikuši ievainoti. Ministrija arī norādīja, ka Turcijas armija atklājusi pretuguni, kurā mērķi tikuši iznīcināti. Ankara uzsvēra, ka uzmanīgi seko notikumiem un tiks īstenoti „nepieciešamie pasākumi”.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņoja, ka operācijā, kas uzsākta, reaģējot uz turku karavīru apšaudīšanu ar artilēriju, tikuši nogalināti 30 līdz 35 Sīrijas režīmam lojālo spēku kaujinieki. Tāpat viņš piebilda, ka operācijas, lai gādātu par Turcijas tautas un brāļu drošību Idlibā, tiks turpinātas. Prezidents uzsvēra, ka Ankara vienmēr dos prettriecienu tiem, kas uzbruks tās armijai.

Saistībā ar operāciju īpašu brīdinājumu neiejaukties Erdogans izteica Krievijai.

Viņš brīdināja Krieviju nestāties Turcijai ceļā, jo Ankaras pretinieks neesot Krievija, bet gan Sīrijas režīms.

Turku karavīri tika pakļauti apšaudei, neskatoties uz to, ka viņi iepriekš snieguši informāciju par savu atrašanās vietu. Saskaņā ar vienošanos, ko Ankara noslēgusi ar Krieviju, kas atbalsta Sīrijas valdošo režīmu, šajā reģionā izvietoti 12 Turcijas armijas novērošanas posteņi. Vietējie mediji svētdien, 2.februārī, ziņoja, ka Turcija nosūtījusi papildspēkus šo novērošanas posteņu pastiprināšanai.

Turcijas ziņu kanāla „TRT” žurnālists Endrjū Hopkins skaidroja, ka tuvākajā laikā būs interesanti vērot to, kāda būs Amerikas Savienoto Valstu atbilde uz šiem notikumiem Sīrijā. „No jaunākajiem Erdogana paziņojumiem nav skaidrs, vai Turcija apstāsies pie darbībām, ko tā jau ir veikusi, vai īstenos ko apjomīgāku. Ir ziņas par Turcijas militāro spēku koncentrēšanu pie Sīrijas un Turcijas robežas, netālu no Idlibas. Pagaidām nezinām, kas notiks, un interesanti būs vērot arī ASV atbildi. ASV sūtnis Sīrijā Džeimss Džefrijs pirms dažām dienām sacīja, ka ir ļoti nobažījies par Turcijas novērošanas posteņiem.

Turcija ir NATO dalībvalsts, tāpēc ASV meklē veidus, kā palīdzēt Turcijai.

Nedomāju, ka tā būtu ASV militāra operācija šajā reģionā, bet būs interesanti vērot, kāda būs ASV atbilde,” sacīja Hopkins.

Pēdējo nedēļu laikā Sīrijas režīmam lojālie spēki, kam atbalstu sniedz Krievijas aviācija, pastiprinājuši uzbrukumus Idlibā, kas ir pēdējais vērā ņemamais opozīcijas atbalsta punkts.

Ankara bažījas, ka Sīrijas režīma uzbrukums Idlibā var radīt jaunus bēgļu plūdus. Pašlaik Turcijā jau uzturas aptuveni 3,5 miljoni sīriešu bēgļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti