Pēc sarunas ar Putinu Ungārijas premjers aicina uzlabot ES un Krievijas attiecības

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns aicinājis uzlabot Eiropas Savienības (ES) un oficiālās Maskavas attiecības. Šo viedokli viņš pauda pēc sarunām ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kurš bija ieradies vizītē Ungārijā.

Kopīgā preses konferencē Orbāns norādīja, ka drošības un politiskās problēmas nevar risināt ar ekonomiskām metodēm, un šāda politika rada zaudējumus visiem. Viņš atkārtoti norādīja, ka pret Maskavu noteiktās sankcijas valsts tautsaimniecībai jau radījušas vairāk nekā sešu miljardu eiro zaudējumus.

Savukārt Krievijas prezidents nodēvēja Ungāriju par stabilu un maksātspējīgu partneri, solīja turpināt abpusēji izdevīgu sadarbību un aicināja nepolitizēt ekonomikas jautājumus. Kā vienu no prioritārajām nozarēm viņš nosauca enerģētiku un dabasgāzes piegādes. 

Putina vizīte Ungārijā notiek laikā, kad Austrumukrainā vērojams jauns vardarbības uzliesmojums. Tāpēc politikas eksperti ir skeptiski par strauju Eiropas Savienības un Maskavas attiecību uzlabošanos un sankciju atcelšanu. Tas būs iespējams vienīgi gadījumā, ja šajā reģionā izdosies nodrošināt stabilu pamiera režīmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti