Pēc policijas reida Navaļnijs aicina tautiešus iet ielās

Policija ielauzusies Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija Pretkorupcijas fonda birojā, sakot, ka saņēmusi ziņas, ka tur ievietots spridzeklis. Pats Navaļnijs arī protestu laikā aizturēts

Tā kā fonda darbinieki durvis atteikušies atvērt, tās atlauztas ar leņķa slīpmašīnu, ziņo "Meduza", atsaucoties uz Navaļnija atbalstītāju foto un video. 

 Kopā ar policiju ieradies arī kinologs ar suni. 

Aizdomās par spridzekļa ievietošanu Pretkorupcijas fonda telpās policija aizturēti vairāki fonda darbinieki.

28.janvārī simtiem Navaļnija atbalstītāju devušies ielās, protestējot pret 18.martā gaidāmajām prezidenta vēlēšanām un aicinot tās boikotēt.

Navaļnijs, kuram vēlēšanās piedalīties aizliegts, aicināja savus atbalstītājus protestēt pret, viņaprāt, viltus vēlēšanām.

Mītiņi plānoti vairāk nekā 100 pilsētās, un pats Navaļnijs apgalvo, ka lielākajā daļā vietu tiem saņemtas atļaujas. 

Viņš arī brīdinājis, ka varas iestādes plāno vērsties pret viņa gados jaunākajiem atbalstītājiem, un tviterī parādījis īsziņu, ko izsūtījis pirms protesta akcijām. Tajā viņš aicina pārliecināties, ka atbalstītāju bērni neapmeklē protestus.

Tomēr varas iestādes nav devušas atļauju protestiem Maskavā un Sanktpēterburgā, tāpēc iespējami masveida aresti. Saskaņā ar mediju projekta "OVD-info" datiem līdz pieciem vakarā pēc Maskavas laika Krievijā tika aizturēti apmēram 250 protestētāji.  

Maskavā pēc policijas aprēķiniem protestē apmēram 1000 cilvēku, ziņo "Interfax". Krievijas Iekšlietu ministrija apgalvo, ka protestējuši apmēram 4,5 tūkstoši cilvēku. 

Tikmēr Latvijas Radio, atsaucoties uz telekanāla „Doždj” korespondentu Vasiliju Polonski, ziņo par to, ka arī Maskavā sācies vēlētāju streiks.

Varas iestādes liek dažādus šķēršļus, lai nepieļautu plašus mītiņus pilsētu centrālajos laukumos, jo īpaši Maskavā, kur pilsētas centrā vērojams milzīgs policijas spēku pieplūdums.

Putina runasvīrs Dmitrijs Peskovs brīdinājis, ka nesankcionēti mītiņi netiks atstāti bez sekām.

Ziņots, ka Krievijas Augstākā tiesa pagājušā gada izskaņā atzina par likumīgu vēlēšanu komisijas lēmumu atteikties reģistrēt Navaļnija kandidatūru prezidenta vēlēšanām, jo viņš ir krimināli sodīts tā dēvētajā "Kirovļes" lietā.

Navaļnijs norāda, ka saskaņā ar konstitūciju vēlēšanās nevar piedalīties tikai tie cilvēki, kas atrodas ieslodzījuma vietās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti