Pēc Parīzes teroraktiem pastiprina drošības pasākumus Briselē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pēc notikumiem Parīzē palielināti arī drošības pasākumi Eiropas Savienības institūcijās Beļģijas galvaspilsētā Briselē. Stingrākas pārbaudes jau ieviestas Eiropas Parlamentā gan apmeklētājiem, gan arī darbiniekiem. 

Visiem ir obligāti ir jāšķērso detektors, līdzīgi kā lidostās, kas iepriekš nebija obligāta prasība parlamenta darbiniekiem. Noteikti ierobežojumi arī automašīnu novietošanai teritorijā, kā arī stingrākas kontroles ikvienam spēkratam, kurš iebrauc arlamenta zonā vēl pirms barjeru pacelšanas. 

Arī visā Beļģijā joprojām saglabājas trešais terorisma draudu līmenis četru baļļu skalā. Beļģijas varas iestādes apliecinājušas, ka īpašā uzmanības lokā patlaban ir Molenbēkas rajons, kas ir no Briseles vecpilsētas centra netālu esoša pašvaldība, kurā nedēļas nogalē aizturēja septiņus cilvēkus par iespējamu līdzdalību teroraktos Parīzē. 

Beļģijas ārlietu ministrs Didjē Reinderss žurnālistiem apliecināja, ka reidi valstī un īpaši galvaspilsētā Briselē turpinās un tie notiek sadarbībā ar Francijas drošības dienestiem.

"Mēs izmeklēšanā ļoti labi sadarbojamies ar Franciju. Ejam dziļāk, lai varētu gūt skaidru redzējumu par džihādistu tīklojumiem un tos iznīcināt. Ir ļoti svarīgi, ka te kopā ar ārlietu ministriem domājam par politiskajiem risinājumiem, kā apturēt to saknes Sīrijā, taču mums arī vajag savstarpēji arvien vairāk apmainīties ar slepeno dienestu informāciju, jo apdraudētas ir ne tikai pilsētas Francijā un Beļģijā. Mēs Briselē esam arestējuši ļoti daudzus Francijas pilsoņus, un zinām, ka notiek aktīva abu valstu robežu šķērsošana. Patlaban ir ziņas par aptuveni 30 000 šiem ārvalstnieku, kuri piebiedrojušies kaujiniekiem Irākā un Sīrijā. Tas tiešām apliecina, ka valstīm ir svarīgi apmainīties ar informāciju, jo tā ir vienīgā iespēja cīnīties pret radikalizāciju pašmājās," teica Reinderss.

Jau vēstīts, ka piektdienas vakarā Parīzi satricināja teroraktu vilnissešos atsevišķos uzbrukumos stadionam, klubam “Bataclan” un bāriem un restorāniem nogalināti 129 cilvēki, tai skaitā arī daudzu citu valstu pilsoņi. Ievainoti 350 cilvēki, no viņiem aptuveni 42 vēl svētdienas vakarā bija kritiskā stāvoklī. Latvijas valstspiederīgie teroraktos nav cietuši.

Izmeklētāji noskaidroja, ka uzbrukumus īstenoja trīs savstarpēji saistīti un koordinēti grupējumi, tie gatavoti ārvalstīs ar atbalstu no personām Francijā un Beļģijā. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmies grupējums “Islāma valsts”.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti