Pēc Netanjahu izteikumiem par poļu dalību holokaustā Polijas premjers atceļ vizīti Izraēlā

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis saistībā ar Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu izteikumiem par poļu dalību holokaustā atcēlis vizīti Izraēlā, kuras laikā viņam bija paredzēts piedalīties Višegrādas grupas un Izraēlas samitā, svētdien paziņoja Polijas valdības preses dienesta pārstāve.

"Premjerministrs Moraveckis telefonsarunā teica premjerministram Netanjahu, ka Poliju samitā pārstāvēs ārlietu ministrs Jaceks Čaputovičs,"ziņu aģentūrai AFP sacīja Polijas valdības preses dienesta pārstāve Joanna Kopciņska.

Višegrādas grupā ietilpst Polija, Čehija, Slovākija un Ungārija, un samitā Jeruzalemē pirmdien un otrdien bija paredzēts piedalīties šo četru valstu premjerministriem un Izraēlas valdības vadītājam.

Plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka ceturtdien vizītes laikā Varšavā apmeklējot Polijas ebreju vēstures muzeju, Netanjahu žurnālistiem teicis, ka poļi sadarbojušies ar nacistisko Vāciju holokausta īstenošanā.

Atbildot uz jautājumu par poļu sadarbību ar nacistiem holokausta īstenošanā, Netanjahu, pēc mediju citētā, teicis: "Te es esmu un saku, ka poļi sadarbojās ar nacistiem. Es zinu vēsturi un nemēģinu to iztēlot labāku, nekā tā ir."

Tas izraisīja sašutumu Polijā, un Izraēlas premjera birojs piektdien paziņoja, ka mediji neprecīzi citējuši Netanjahu teikto un ka Izraēlas premjers, sakot "poļi", neesot domājis poļu tautu vai Polijas valsti.

Netanjahu šonedēļ bija ieradies Varšavā, lai piedalītos ar ASV atbalstu sarīkotā konferencē par Tuvo Austrumu jautājumiem.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti