Pēc mullas Mansura bojāejas iecelts jauns «Taliban» līderis

Afganistānas grupējums "Taliban" trešdien, 25.maijā, izplatītajā paziņojumā atzinis sava līdera mullas Ahtara Mansura bojāeju ASV bezpilota lidaparāta uzlidojumā un nosaucis jaunā līdera vārdu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Afgāņu talibi trešdien izplatītajā paziņojumā pirmo reizi atklāti atzinuši Mansura bojāeju. Iepriekš par to ziņoja Afganistānas izlūkošanas dienests un ASV Pentagons.

Par jauno talibu līderi iecelts viens no Mansura vietniekiem – Haibatulla Ahunzada. Viņa kandidatūra vienbalsīgi atbalstīta talibu šuras – augstākās padomes – balsojumā, liecina paziņojums.

Taču iepriekš tika ziņots, ka grupējums saskāries ar grūtībām jaunā līdera ievēlēšanā, jo abi galvenie pretendenti bija izstājušies no cīņas un tika pieļauta pat talibu šķelšanās.

 Jaunais “Taleban” līderis ir pazīstams ar saviem radikālajiem uzskatiem, tāpēc eksperti kā maz ticamu min iespēju panākt organizācijas  izlīgumu ar oficiālo Kabulu.  Arī par viņa vietniekiem iecelti cilvēki, kas pazīstami kā nepiekāpīgi Amerikas Savienoto Valstu un citu Rietumvalstu ienaidnieki.

Par Ahunzada vietniekiem apstiprināti Saradžudins Hakani, kurš zināms kā nepiekāpīgs ASV ienaidnieks, un mulla Jakubs – talibu grupējuma dibinātāja mullas Omāra dēls, vēsta AFP.

Mansurs kļuva par "Taliban" līderi 2015.gada jūlijā, kad tika paziņots par iepriekšējā kustības līdera mullas Omāra nāvi. 

ASV amatpersonas šonedēļ paziņoja, ka ASV bezpilota lidaparāta uzlidojumā Pakistānas teritorijā, iespējams, nogalināts Afganistānas "Taliban" līderis mulla Mansurs. Trieciens dots automašīnai, kurā viņš braucis kopā ar kādu talibu kaujinieku pa nomaļu Pakistānas apvidu netālu no Afganistānas robežas.

Pentagons apliecinājis, ka doti triecieni, kuru mērķis bijis Mansurs.

Tiek norādīts, ka Mansurs licis būtiskus šķēršļus sarunām starp talibu reģionālajiem grupējumiem un vietējām varasiestādēm. Mansura vadībā grupējumam pērn rudenī izdevās pārņemt kontroli pār Afganistānas stratēģisko pilsētu Kondozu – tas bija grupējuma lielākais militārais panākums 15 gadu laikā.

Kā spriež eksperti, Ahunzada vadībā krasas pārmaiņas grupējumā nav gaidāmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti