Pēc mobilizācijas izsludināšanas Krieviju pametuši vairāk nekā 260 000 vīriešu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kopš mobilizācijas izsludināšanas Krievijā no valsts aizbraukuši jau vairāk nekā 260 000 vīriešu, vēsta laikraksts "Novaja gazeta. Eiropa", atsaucoties uz informācijas avotiem Krievijas prezidenta administrācijā.

Krievijas Aizsardzības ministrijas un spēka struktūru pārstāvji mēģinot pārliecināt Kremļa saimnieku Vladimiru Putinu, ka nepieciešams nekavējoties aizliegt vīriešiem mobilizācijas vecumā izbraukt no valsts. Jau drīzumā esot gaidāms pilnīgs vai daļējs izceļošanas aizliegums.

Pēc mobilizācijas izsludināšanas Krieviju pametuši vairāk nekā 260 000 vīriešu
00:00 / 02:53
Lejuplādēt

Gruzija varētu slēgt robežu

Par to, ka mobilizācija netiek vērtēta viennozīmīgi, liecina daudzu mobilizācijas vecuma vīriešu mēģinājumi pamest valsti pirms 28. septembra, kad, kā tiek apgalvots, izceļošana no valsts tikšot liegta pilnībā.

Ir saņemtas ziņas, ka vairākos reģionos pagājušajā naktī nodedzināti kara komisariāti, bet pirmdien no rīta Irkutskas apgabalā kāds 25 gadus vecs vīrietis sašāva iesaukšanas komisijas vadītāju, kurš atrodas reanimācijā.

Tiek ziņots, ka izbraukšana no valsts tiek liegta jau tagad, piemēram, uz robežas ar Kazahstānu.

Tāpat portāls "Meduza" ziņo, ka jau pirmdien savu robežu Krievijas vīriešiem vecumā no 18 līdz 55 gadiem varētu slēgt arī Gruzija.

Mobilizācijas dēļ esot slēgta iebraukšana un izbraukšana no Krievijas Rostovas apgabala. Personām, kuras neatrodas savās pieraksta vietās, ir pavēlēts tur atgriezties triju diennakšu laikā. Tāpat mobilizētajam personālam esot izsniegts saraksts ar precēm, kuras nepieciešams iegādāties par saviem līdzekļiem – piemēram, silto veļu.

Genocīds pret Krimas tatāriem

Kā svētdien vakarā savā uzrunā norādījis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, Krievijas armijā tiek iesaukti arī Krimas tatāri. Šāda rīcība esot uzskatāma par vēl vienu Krievijas īstenotā genocīda elementu, uz kuru nepieciešama tūlītēja un stingra Rietumu pasaules atbilde.

Pēc Zelenska vārdiem, Krievija faktiski cenšas iznīcināt okupētajās teritorijās dzīvojošo pamattautu vīriešus, turklāt līdzīgs liktenis var skart arī Sibīrijas un Kaukāza reģiona tautas.

Šī nedēļa Ukrainā sākusies ar kārtējām ziņām par Krievijas iebrucēju veiktajiem triecieniem pa vairākām Ukrainas pilsētām. Kārtējo reizi ar raķetēm apšaudīta Mikolajiva, bet Odesas virzienā vērsti droni-kamikadzes, viens no kuriem trāpījis arī ukraiņu munīcijas noliktavā.

Mobilizētos sūta uz fronti bez apmācības

No savas puses Ukrainas bruņotie spēki arī atbild ar prettriecieniem, taču vēl pirms dažām nedēļām novērotā straujā virzība uz priekšu un līdz šim okupēto teritoriju atbrīvošana tagad notiek daudz lēnāk. Iespējams, tas saistīts ar jaunas taktikas izstrādāšanu, reaģējot uz Krievijā uzsākto mobilizāciju.

Dažādos preses izdevumos arvien biežāk izskan apgalvojumi, ka solīto vismaz divu nedēļu ilgo apmācību daudzi Krievijā mobilizētie tā arī nepiedzīvos, jo jau pēc vienas dienas mācībām tiek nosūtīti uz Ukrainu, lai piedalītos aktīvā karadarbībā.

Kā brīdina britu izlūkdienesti, kuri pēdējo mēnešu laikā visnotaļ precīzi ir analizējuši Ukrainas karā notiekošo, viens no iemesliem, kāpēc frontes pirmajās līnijās nonāks nesagatavoti mobilizētie karavīri, ir steiga un instruktoru trūkums.

Tiek norādīts, ka pavēstes lielā skaitā tika izdotas ātri, taču tagad arvien izteiktāk ir jūtams personāla trūkums un administratīvie izaicinājumi.

Viens no šādiem izaicinājumiem ir arī pienācīga ekipējuma trūkums. Vēl viens – protesti pret mobilizāciju dažādos reģionos tomēr notiek.

KONTEKSTS:

21. septembrī Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka Krievijā tiek izsludināta daļēja mobilizācija. Kremlis plāno iesaukt dienestā līdz pat 300 000 rezervistu. Tas vajadzīgs Krievijas sāktajā karā pret Ukrainu. Pret mobilizāciju Krievijā izcēlās lieli protesti. Kopš septembra sākuma Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti