Panorāma

Arheologi Ēģiptē atklāj 3000 gadus senu pilsētu

Panorāma

Talantam pietrūkst naudas sapņa īstenošanai

Pēc ierašanās Abū Dabī – izsekošanas ierīce

Pēc ierašanās Abū Dabī – īpaši stingri karantīnas noteikumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Apvienotie Arābu Emirāti ir viena no vakcinēto skaita čempionēm pasaulē – vairāk nekā puse iedzīvotāju jau saņēmuši vismaz vienu poti. Bet cīņā ar Covid-19 tur valsts vadība nolēmusi fokusēties uz iedzīvotāju testēšanu, pozitīvo gadījumu izsekošanu, kā arī stingrām pašizolācijas prasībām. Pēc ielidošanas galvaspilsētā Abū Dabī, karantīnas noteikumi ir īpaši stingri.

Ierodoties Apvienoto Arābu Emirātu galvaspilsētā Abū Dabī, noteikumi ir stingri. Jāuzrāda negatīva Covid-19 testa rezultāti, kas veikti ne ilgāk kā pirms 72 stundām, uzreiz jāveic vēl viens tests un tad jāpavada desmit dienas karantīnā. Anna Apene, kas pilsētā dzīvo jau vairāk nekā četrus gadus un strādā valsts nacionālajā aviokompānijā “Etihad Airways”, stāsta par savu pieredzi pēc ielidošanas no Latvijas. 

"Tātad tu veic testu, pasaki arī savu atrašanās adresi, kur tu atradīsies, to viņi pieraksta. Tad uzreiz pēc testa veikšanas pie blakus lodziņa tev uzliek šo pulksteni. Te pat var redzēt laiku. Tur ir tāda zīmīte, kas norāda, ka viņš strādā. Tas parāda tavu lokāciju. Tā ir izsekošanas ierīce. Man liekas, ka vienīgajai valstij pasaulē tāda ir ieviesta šajā pandēmijas laikā," stāsta Anna. 

Kad Anna ieradās mājās, viņai vēlreiz bija jāapstiprina sava atrašanās vieta un pulksteņa numurs atbildīgajām iestādēm.

Aproci nav iespējams noņemt – ar to iet, piemēram, arī dušā vai vannā. Par noteikumu pārkāpšanu sods var būt lielāks nekā desmit tūkstoši eiro. Un tā desmit dienu, līdz karantīna būs galā un varēs atkal brīvi pārvietoties. 

"Viņam ir rādiuss, kādi 80 metri, man liekas. Bet pagājušajā reizē, kad es lidoju, man kolēģi arī sēdēja karantīnā un viņi pat pārvietojās pa māju pa stāviem un viss bija kārtībā, bet draudzenei atkal kaimiņos kaut kas nogāja greizi un pulkstenis sāka pīkstēt sešos no rīta. Viņa guļ gultā un nesaprot, kas notiek vispār. Tā arī var gadīties. Un tad tas pulkstenis ir jālādē ar tādu ierīci, kuru šādi uzliek virsū . Tad viņš lādējas. Viņš nedrīkst izlādēties, jo tad var sanākt problēmas. Visu laiku jāseko līdzi, kā savam mājdzīvniekam bez maz vai," skaidro Anna.

Šādi, īpaši strikti noteikumi gan ir spēkā tikai Abū Dabī. Valsts lielākajā pilsētā – Dubaijā – , kuru īpaši iecienījuši tūristi, ierobežojumi nav tik stingri. Stjuarte spriež, ka dažādā pieeja saistīta ar pilsētas vadību atšķirībām. Pēc laika karantīnā iespējams apmeklēt gan lielveikalus, gan restorānus un bārus. Daudzviet gan jāvalkā sejas maskas un jāievēro  distance citam no cita. Ikdiena gan ir ļoti mainījusies gada laikā, kopš pēdējo reizi sazinājāmies ar Annu.

"Tik tiešām daudz kas ir mainījies. Mēs esam uz pusi mazāk cilvēku diemžēl. Ļoti žēl, tas bija tāds smags periods, jo, kad mēs runājām ar tevi, vispār nevarējām iedomāties vēl, ka tik daudz cilvēku paliks bez darba un ka aviācija tik smagi būs iedragāta visas šīs situācijas dēļ," uzver Anna. 

Tagad lidojumi atsākušies ar lielāku sparu, bet vēl joprojām lielākajā daļā reisu ir salīdzinoši maz cilvēku. Visvairāk cilvēki lidojot uz valstīm, kur nav jāievēro karantīna pēc ielidošanas, piemēram, Maldīvām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti