Pēc Ebolas uzliesmojuma Kongo nogādā 4000 eksperimentālās vakcīnas

Pēc Ebolas vīrusa jauna uzliesmojuma Kongo Demokrātiskajā Republikā Pasaules Veselības organizācijas delegācija nogādājusi vairāk nekā četrus tūkstošus eksperimentālo vakcīnu pret šo slimību.

Āfrikā atkal konstatēts Ebolas uzliesmojums. Ar nāvējošo slimību inficējušies vairāk nekā 40 cilvēku, bet miruši 23.

Kongo Demokrātiskās Republikas veselības ministrs apstiprināja, ka visi saslimšanas gadījumi reģistrēti pilsētā, kas atrodas 130 kilometru attālumā no galvaspilsētas Kinšasas. Tā kā slimības uzliesmojums noticis pilsētā, pastāv jaunas Ebolas epidēmijas risks.

Valstī ieradusies arī Pasaules Veselības organizācijas delegācija, kas nogādājusi vairāk nekā četrus tūkstošus eksperimentālo vakcīnu pret šo slimību.

Tiek uzskatīts, ka vīrusu pārnēsā sikspārņi, taču vīruss izplatās tieša kontakta ceļā ar asinīm vai citiem ķermeņa šķidrumiem. Slimība nav ārstējama, un tai ir augsti mirstības rādītāji.

KONTEKSTS: 

Tas ir jau devītais Ebolas vīrusa uzliesmojums šajā Āfrikas valstī kopš 1976. gada. Par iepriekšējā uzliesmojuma beigām Kongo Demokrātiskās Republikas varas iestādes paziņojušas pērn jūlijā.

Epidēmija šī gada maijā sākās valsts ziemeļu rajonos un prasīja vairāku cilvēku dzīvības.  Tobrīd ar Ebolas vīrusu reģionā bija inficēti astoņi cilvēki un četras personas mira.  

Vīruss izraisa plašu iekšējo asiņošanu, un pret to pagaidām nav efektīvu medikamentu.

Epidēmijas laikā no 2013. līdz 2015. gadam Rietumāfrikas valstīs Gvinejā, Libērijā un Sjerraleonē gāja bojā vairāk nekā 11 000 cilvēku. 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti