Pēc divu gadu pārtraukuma Japāna atkal iedarbina atomelektrostaciju

Pēc divu gadu pārtraukuma Japāna otrdien, 11.augustā, restartē savu kodolenerģijas programmu, iedarbinot reaktoru Sendai atomelektrostacijā. Pēc spēcīgās zemestrīces un tās izraisītā cunami radītās Fukusimas atomelektrostacijas avārijas 2011.gadā Japāna apturēja savu gandrīz 50 kodolreaktoru darbību. Divi kodolreaktori gan uz laiku tika iedarbināti, bet pirms diviem gadiem atkal apturēti, un kopš tā laika visas Japānas atomelektrostacijas bija slēgtas.

Sendai atomelektrostacija atrodas gandrīz 1000 km no Tokijas, un otrdien tiek iedarbināts tās pirmais reaktors. Paredzēts, ka piektdien tas sāks ražot elektrību, bet pilnu jaudu sasniegts septembra sākumā.

Zaļā gaisma dota arī vairāku citu reaktora restartēšanai, amatpersonām uzsverot, ka tagad tie darbosies saskaņā ar daudz stingrākiem noteikumiem.

Pirms Fukusimas katastrofas atomelektrostacijas nodrošināja aptuveni ceturto daļu Japānai nepieciešamās elektrības. Valdība uzstāj, ka reaktoru darbība ir jāatsāk, bet pirmdien pret šiem plānie pie Sendai atomelektrostacijas protestēja vairāki simti cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti