Dienas ziņas

Jāņos bez siera neiztikt

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vācijas apgabalā atjauno karantīnas režīmu

Pēc Covid-19 uzliesmojuma Vācijas apgabalā atjauno karantīnas režīmu

Vācijā apdzīvotākās federālās zemes Ziemeļreinas-Vestfālenes vadība atjaunojusi Covid-19 ierobežošanas pasākumus vienā no apgabaliem – pirmo reizi kopš Vācija maijā tos sāka atvieglot. Vīruss uzliesmojis kādas lopkautuves darbinieku vidū. Inficēšanās atklāta jau pusotram tūkstotim strādnieku. Ir bažas par uzliesmojuma tālāku izplatīšanos.

Koronavīrusa infekcija atklāta simtiem darbinieku lopkautuvē un gaļas ražošanas uzņēmumā “Tönnies” Gīterslo apgabalā Vācijas rietumu pavalstī Ziemeļreinā-Vestfālenē. Lai novērstu uzliesmojuma tālāku izplatīšanos, 23. jūnijā Gīterslo apgabalā atkal izsludināts karantīnas režīms. Tā ir pirmā reize, kad kādā apgabalā atjauno ierobežojošos pasākumus, kopš Vācijā pēdējās nedēļās tos sāka pakāpeniski atcelt.

Ziemeļreinas-Vesfālenes federālās zemes premjerministrs Armīns Lašets skaidroja: “Mērķis ir nomierināt situāciju, paplašināt testēšanu un noskaidrot, vai vīruss jau ir vai nav izplatījies plašākā sabiedrībā ārpus uzņēmuma.”

Pēc uzliesmojuma vietējo lopkautuvi un gaļas pārstrādes rūpnīcu slēdza pagājušajā trešdienā. Tajā strādājošajiem – vairākiem tūkstošiem cilvēku – piemēroja karantīnu.

Inficēšanās konstatēta vairāk nekā 1500 darbiniekiem. Vienlaikus saslimšana atklāta 24 cilvēkiem, kuri tur nestrādā.

Gīterslo apgabalā dzīvo aptuveni 360 tūkstoši cilvēku, un ārkārtas situācija provizoriski ilgs nedēļu, līdz 30. jūnijam.

23. jūnijā Vācijas Sarkanā Krusta organizācijas darbinieki aizsargtērpos devās uz iedzīvotāju mājām, lai veiktu masveida testēšanu. Ierobežojošo pasākumu atjaunošana nozīmēs, ka apgabalā atgriežas līdzīga kārtība, kāda bija visā Vācijā vēl pirms pāris mēnešiem. Cilvēku publiskā pulcēšanās ierobežota, kinoteātri, fitnesa klubi un bāri tiek slēgti, kaut restorāni var turpināt apkalpot cilvēkus, kuri ir no vienas mājsaimniecības.

Varasiestādes uzstādījušas metāla žogus ap daudzdzīvokļu namiem, kur dzīvo rūpnīcas strādnieki. Pašizolācijas režīma uzraudzīšanai norīkota policija. Daudzi strādnieki ir no Austrumeiropas, vajadzības gadījumā pieejami poļu, rumāņu un bulgāru valodas tulki.

Uzņēmuma vadība sākotnēji pauda, ka uzliesmojumu var saistīt ar strādnieku nesenajiem ceļojumiem, īpaši no Austrumeiropas pēc robežu atvēršanas. Tomēr notikušais Vācijā uzkurinājis diskusijas par šādu strādnieku darba apstākļiem, neizdevīgiem līgumiem un nereti dzīvošanu pārapdzīvotās kopmītnēs. Pastiprināta uzmanība pievērsta arī higiēnas ievērošanas noteikumiem Vācijas gaļas apstrādes uzņēmumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti