Rīta Panorāma

Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā

Rīta Panorāma

Rīta panorāma

Sievietes Saūda Arābijā steidz iegūt autovadītāja apliecību

Pēc auto vadīšanas aizlieguma atcelšanas sievietes Saūda Arābijā pat kļūst par taksometru šoferēm

Kopš 24.jūnija Saūda Arābijā sievietēm oficiāli atļauts vadīt automašīnas. Iespēju sēsties pie stūres līdz šim ļoti konservatīvajā musulmaņu valstī izmanto ne viena vien sieviete, iestājoties autoskolās, un dažas jau nodarbina vietējā taksometru kompānija.

Iepriekš, ja kāda Saūda Arābijas iedzīvotāja vadīja automašīnu, viņai draudēja apcietinājums. Taču nu jau dažas dienas sievietes var brīvi vadīt automašīnu. Ņemot vērā ilgstošā aizlieguma atcelšanu, sievietēm Saūda Arābijā radušas jaunas iespējas.

Tieši tādēļ vietējās autoskolas piedzīvojušas būtisku brauktgribētāju kāpumu. Ļoti daudzas sievietes vēlas iegūt autovadītāja apliecību.

“Lai dzīvotu normāli, man ir nepieciešams iemācīties braukt. Tas būtu svarīgi arī citās situācijās. Piemēram, ja kāds ir saslimis un ja nav citas iespējas, es varētu izpalīdzēt, aizvedot uz konkrēto vietu pie slimnieka,” medijiem stāstīja Hala Alogala, kura mācās braukt.

Tikmēr dāmām, kuras pirmās paguvušas iegūt vadītāja apliecību, ir pavērušās jaunas darba iespējas. Līdz šim šofera darbs, kas bija tikai vīriešu privilēģija, nu tiek piedāvāts arī sievietēm.

Lai arī daudzi vietējie vīrieši ir neapmierināti ar sieviešu tiesību palielināšanos, uzņēmēji pozitīvi vērtē jaunos likumus.

“Mūsu platforma ļauj sievietēm būt priekšniecēm pašām – izlemt, kad doties uz darbu, strādāt, cik ilgi vēlas. Sievietes arī ir noderīgs darbaspēks. Mēs ticam, ka pasažieru pārvadāšana ir ļoti laba un noderīga nodarbe. Mūsu uzņēmums nodarbina abus dzimumus, un tas ir ļoti droši,” starptautiskajiem medijiem atzina vietējās taksometru kompānijas “Careem” vadītājs Abdula Eljass.

Arī ekonomisti uzsver, ka pārliecinoši lielākā daļa darba meklētāju Saūda Arābijā ir tieši sievietes. Braukšanas aizlieguma atcelšana varētu kļūt par pozitīvu šīs problēmas risinājumu, ļaujot daiļā dzimuma pārstāvēm atrast darbu transporta jomā.

Pēdējo mēnešu laikā Saūda Arābijas kroņprincis Muhameds bin Salmāns uzsācis valsts likumu modernizāciju. Tā, piemēram, šajā pavasarī valstī tika atvērts pirmais kinoteātris, kurā var redzēt Holivudas filmas, kā arī plašākas tiesības tiek piešķirtas sievietēm.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti