Pēc 17 dienām atrod izdzīvojušo gruvešos

Glābējiem Bangladešas galvaspilsētā Dakā izdevies atrast sievieti, kura 17 dienas izdzīvojusi sabrukušās daudzstāvu ēkas gruvešos. Sieviete bija patvērusies ēkas pagrabstāvā izvietotā mošejā, kas traģiskajā negadījumā pilnībā nesagruva.

Vairāk nekā divas nedēļas viņai izdevās izdzīvot, pateicoties mošejā atrastajam ūdenim un pārtikai. Glābēji izdzirdēja viņas raudas. Bangladešas ugunsdzēsības dienesta vadītājs Ahmeds Ali sacīja žurnālistiem, ka "viņas atrašanās vieta ir noteikta starp siju un kolonnu. Viņas vārds ir Rešmi un viņa bija šuvēja vienā no fabrikām, kas atradās sabrukušajā ēkā. Viņa varētu būt dzērusi ūdens rezerves vai ūdeni, ko mēs iesūknējām ēkā".

Sieviete pastāstījusi, ka viņas tuvumā vairāk izdzīvojušo nav, lai gan sākotnēji viņa bija četri cilvēki, bet pārējie trīs nomiruši, nespējot ilgāk izturēt apstākļus drupās, kad ārā valdīja 30-40 grādus pēc Celsija skalas liela svelme.

Iepriekšējo izdzīvojušo glābēji atrada 28.aprīlī - četras dienas pēc katastrofas -, tomēr, glābējiem mēģinot viņu atbrīvot, izcēlās ugunsgrēks un no dūmiem sieviete nomira.

Pēc 24.aprīlī notikušās katastrofas ir izglābti 2437 cilvēki, no kuriem apmēram 1000 bija smagi ievainoti.

Tikmēr apstiprinātais bojā gājušo skaits aprīļa beigās notikušajā traģiskajā negadījumā pārsniedzis tūkstoti. Turklāt gaidāms, ka šis skaitlis kļūs vēl lielāks, jo ēkā, iespējams, strādāja līdz pat trīs tūkstošiem cilvēku.

Ēkas sabrukšanā tiek vainota drošības noteikumu pārkāpšana ēkas celšanas brīdi un nolaidība uzturēšanas laikā. Izskanējis, ka vairākas dienas pirms traģiskās nelaimes atbildīgās amatpersonas tika brīdinātas par plaisām ēkas sienās. Ēkā atradās tekstilfabrika. Lētu apģērbu ražošana pēc ārvalstu pasūtījumiem ir Bangladešas lielākā un nozīmīgākā nozare. Taču tiek uzskatīts, ka aptuveni puse no šīm fabrikām atrodas nedrošās ēkās, un lielākajā daļā gadījumu ražošanas procesā tiek pārkāpti darba drošības noteikumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti