Sadaļas Sadaļas

Pazudušais Seulas mērs izdarījis pašnāvību

Dienvidkorejas policija ceturtdien paziņoja, ka pazudis galvaspilsētas Seulas mērs Paks Vonsuns. Izvēršot plašu meklēšanas operāciju, pēc vairākām stundām Vonsuns tika atrasts miris. Piektdien varasiestādes paziņojušas, ka Seulas mērs izdarījis pašnāvību un iemesls varētu būt Seulas domes darbinieces iesniegums policijā pret Paku par seksuālu varmācību.

ĪSUMĀ:

  • Par Dienvidkorejas galvaspilsētas Seulas mēra Paka Vonsuna pazušanu ceturtdien policijai ziņoja viņa meita.
  • Pēc vairāku stundu meklēšanas policija Vonsunu atrada mirušu. 
  • Piektdien varasiestādes paziņojušas, ka Seulas mērs izdarījis pašnāvību.
  • Pašnāvības iemesls varētu būt Seulas domes darbinieces iesniegums policijā pret Paku par seksuālu varmācību.
  • Vonsuna rezidencē tika atrasta viņa pirmsnāves vēstule, kurā viņš lūdzis piedošanu par savai ģimenei sagādātajām sāpēm.
  • Par Seulas mēra pienākumu izpildītāju iecelts Seo Junhups.
  • Junhups: Pilsēta pēc mēra nāves turpinās strādāt, ievērojot Vonsuna darba pieeju.
  • Vonsuns tika uzskatīts par vienu no potenciālajiem prezidenta amata kandidātiem 2022. gadā gaidāmajās vēlēšanās.

Pazudušais Seulas mērs izdarījis pašnāvībuRihards Plūme
Par Dienvidkorejas galvaspilsētas Seulas mēra Paka Vonsuna pazušanu ceturtdien policijai ziņoja viņa meita. Viņš ceturtdien atcēlis kādu tikšanos un nav ieradies darbā. Paka meita policijai stāstījusi, ka tēvs pametis savas mājas, sakot vārdus, kas izklausījušies pēc viņa "pēdējiem vārdiem".

Policija uzsāka meklēšanu Seulas Sonbuku rajonā, kur pēdējo reizi tika reģistrēts viņa mobilā telefona signāls. Vairākas stundas ilgajā operācijā piedalījās ap 600 policistu un ugunsdzēsēju, kas meklēšanā izmantoja dronus un suņus.

Meklēšanas laikā izplatījās baumas, ka mērs ir atrasts un ievietots Seulas Nacionālās universitātes slimnīcā, tādēļ pie tās pulcējās daudz cilvēku un žurnālistu.

Tomēr tā nebija patiesība. Policija bija ieguvusi videonovērošanas kameras ierakstu, kurā pilsētas mērs redzams dodamies uz Seulas ziemeļos esošo Bugaka kalnu. Vēlāk likumsargi paziņoja, ka mērs tur atrasts miris.

Piektdien varasiestādes apstiprināja, ka Paks izdarījis pašnāvību.

Viņa rezidencē tika atrasta arī viņa pirmsnāves vēstule, kuru varasiestādes vēlāk izplatīja plašākai sabiedrībai.

Tajā Paks lūdzis piedošanu par savai ģimenei sagādātajām sāpēm un lūdzis viņu kremēt.

Lai gan oficiāla apstiprinājuma tam nav, tiek pieļauts, ka mēra pašnāvība varētu būt saistīta ar kādas bijušās Seulas domes darbinieces iesniegumu policijā pret Paku par seksuālu varmācību. Vietējie mediji vēstīja, ka ceturtdienas vakarā televīzijā bija paredzēta programma par šo agrāk nezināmo lietu. Sūdzību iesniegusi sieviete, kura no 2015. gada strādāja par mēra personīgo sekretāri.

Par Seulas mēra pienākumu izpildītāju ieceltais Seo Junhups uzsvēra, ka pilsēta pēc mēra nāves turpinās strādāt, ievērojot Paka darba pieeju.

"Mēs nezinām, kā paust savas skumjas. Mēs jūtamies skumji, uzzinot par šo zaudējumu. Mēs ceram, ka Paks dusēs mierā. Izsakām līdzjūtību mūsu pilsoņiem, kuri pēkšņi saņēmuši šo negaidīti bēdīgo ziņu. Seulas administrācijai būtu jāturpina strādāt bez pārtraukuma un ievērojot mēra Paka filosofiju, kas par prioritāti izvirza pilsētas drošību un labklājību," sacīja Junhups.

Ziņas par mēra nāvi iedzīvotāji uztvēruši dažādi. Viņa atbalstītāji, pulcējoties pie Seulas Nacionālās universitātes slimnīcas, sērojuši, tikmēr citi nosoda mēru par dzīvības atņemšanu, lai izvairītos no iespējamā soda.

Cilvēktiesību advokāts un aktīvists Paks pirms daudziem gadiem aizstāvēja vairākus politiskos aktīvistus un deviņdesmitajos gados tiesā uzvarēja Dienvidkorejas pirmajā lietā par seksuālu uzmākšanos. Seulas mēra amatā viņš tika ievēlēts 2011. gadā un pērn tika pārvēlēts uz otro pilnvaru termiņu.

Paks pārstāvēja valdošo Demokrātisko partiju un tika uzskatīts par vienu no potenciālajiem prezidenta amata kandidātiem 2022. gadā gaidāmajās vēlēšanās.

Pēdējā reize, kad kāda augsta Dienvidkorejas amatpersona atņēma sev dzīvību, bija 2009. gadā. Toreiz no klints nolēca bijušais prezidents No Muhjons. Par šādu soli viņš šķietami izšķīrās tādēļ, ka tika nopratināts par iespējamiem korupcijas gadījumiem, kuros iesaistīti viņa ģimenes locekļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt