Paziņos Nobela Miera prēmijas ieguvēju

Oslo piektdien, 7.oktobrī, tiks paziņots šā gada Nobela Miera prēmijas ieguvējs. Miera prēmijas komitejai šogad jāizvēlas no rekordliela kandidātu skaita – 376, kas ir gandrīz par simtu vairāk nekā iepriekšējais rekords 2014.gadā.

Ierasti ir bijis ļoti grūti prognozēt, kurš iegūs Nobela Miera prēmiju. Pērn to saņēma Tunisijas Nacionālā dialoga kvartets par demokrātisku pārmaiņu veidošanu valstī pēc 2011.gada revolūcijas un centieniem izveidot miermīlīgu politisku procesu laikā, kad Tunisija atradās uz pilsoņu kara robežas.

No šī gada rekordlielā kandidātu skaita 228 ir individuālas personas un 148 ir organizācijas. Kā iespējamie balvas ieguvēji tikuši minēti cilvēki, kas palīdzēja noslēgt Irānas kodolvienošanos.

Izskanējis arī prominentās Krievijas cilvēktiesību aktīvistes Svetlanas Ganuškinas vārds, kuras vadītā organizācija sniedz juridisku palīdzību, atbalstu un izglītību migrantiem un bēgļiem.

Tāpat tiek minēta Sīrijas brīvprātīgo organizācija "Baltās ķiveres", kas kara plosītajā valstī opozīcijas kontrolētajās teritorijās palīdz cilvēku glābšanas darbos pēc uzlidojumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti