Pāvests: Neviens neizvairīsies no soda, ja tiks atzīts par vainīgu bērnu seksuālā izmantošanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Katoļu Baznīcā neviens neizvairīsies no soda, ja tiks atzīts par vainīgu bērnu seksuālā izmantošanā. Tā piektdien paziņoja pāvests Francisks, uzrunājot Romas Kūriju, kas apvieno Katoļu Baznīcas administratīvās institūcijas.

Pāvests Francisks par bērnu seksuālu izmantošanu
00:00 / 00:47
Lejuplādēt

„Baznīca nekad necentīsies apklusināt vai nenopietni uztvert jebkādu šādu gadījumu. Nav noliedzams, ka pagātnē daļa pret daudziem šādiem gadījumiem nav izturējusies ar pietiekamu nopietnību, kā būtu vajadzējis – bezatbildības, neticības, apmācības vai pieredzes trūkuma, garīgās vai cilvēciskās tuvredzības dēļ. Tas vairs nedrīkst atkārtoties. Tāda ir visas baznīcas izvēle un lēmums. Tiem, kas ļaunprātīgi izmanto nepilngadīgos, es saku – mainieties un nododiet sevi cilvēka tiesas priekšā, kā arī gatavojoties dievišķajai tiesai,” teica pāvests.

Pēdējos mēnešos Vatikānu satricinājuši jauni seksuālās izmantošanas skandāli Katoļu Baznīcas garīdzniecībā tādās valstīs kā ASV, Vācija un Čīle. Pāvestam Franciskam tas ir viens no nopietnākajiem izaicinājumiem kopš stāšanās amatā. Uzrunājot Kūriju, Francisks uzstāja, ka Baznīca nežēlos pūliņus, lai sauktu pie atbildības tos, kas pastrādājuši šādus noziegumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti