Pāvests ierodas vizītē Ziemeļmaķedonijā

Pāvests Francisks otrdien ierodas vizītē Ziemeļmaķedonijā tikai pāris mēnešus pēc tam, kad tā ieguva jaunu nosaukumu pēc vienošanās ar kaimiņvalsti Grieķiju. Pāvests Ziemeļmaķedonijā plāno tikties ar prezidentu un premjeru. Viņš arī apmeklēs Skopjē dzimušās mātes Terēzes memoriālu. Francisks Ziemeļmaķedonijā ierodas pēc divu dienu vizītes Bulgārijā.

Bulgārijā un Ziemeļmaķedonijā dominējošā reliģija ir pareizticība un katoļu kopiena ir neliela. Svētdien un pirmdien viesojoties Bulgārijā, pāvests Francisks tikās ar Bulgārijas pareizticīgo baznīcas patriarhu Neofitu un apmeklēja pareizticīgo katedrāli Sofijā. Taču Franciska centieniem būvēt tiltus starp abiem lielākajiem kristietības novirzieniem ir savi ierobežojumi. 

Pāvests Francisks sāk vizīti ZiemeļmaķedonijāGints Amoliņš

  Bulgārijas pareizticīgo baznīca noraidīja ideju par pievienošanos pāvestam kopīgā dievkalpojumā vai lūgšanās, savu nostāju skaidrojot ar to, ka pāvestu ierasties vizītē bija uzaicinājusi Bulgārijas valsts. Arī otrdien, viesojoties Ziemeļmaķedonijā, lai neizsauktu citu pareizticīgo baznīcu neapmierinātību, nav gaidāma pāvesta privāta tikšanās ar šīs valsts Pareizticīgo Baznīcas vadītāju primasu Stefanu.

  Maķedonijas pareizticīgo baznīca neatkarību jeb autokefāliju pasludināja pagājušā gadsimta 60. gados, taču pārējās pareizticīgo baznīcas to nav atzinušas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti