Pāvests Francisks Ziemassvētku uzrunā mudina uz dialogu

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks sestdien tradicionālajā Ziemassvētku dienas uzrunā "Urbi et orbi" ("Pilsētai un pasaulei") aicināja uz dialogu gan personīgajā gan politiskajā līmenī laikā, kad koronavīrusa pandēmijas dēļ palielinās izolācija.

Pāvests Francisks Ziemassvētku uzrunā mudina uz dialogu
00:00 / 02:49
Lejuplādēt

Tradicionālā Romas Katoļu baznīcas galvas Ziemassvētku uzruna šogad notika Svētā Pētera laukumā Vatikānā un, kā ierasts, pulcēja daudzus ticīgos. Šī ir jau otrā Ziemassvētku uzruna, kas pāvestam Franciskam jāsaka koronavīrusa pandēmijas laikā.

Pāvests veltīja daudz uzmanības nepieciešamībai saglabāt dialogu, jo tikai sarunu ceļā, lai cik lēns un mokošs tas būtu, ir iespējams atrisināt konfliktus.

„Mūsu spēja veidot attiecības ar citiem tiek smagi pārbaudīta. Pieaug tieksme atsvešināties, darīt visu vienatnē, pārstāt censties satikties ar citiem un darīt lietas kopā. Arī starptautiskā līmenī pastāv tieksme izvairīties no dialoga. Pastāv risks, ka šī sarežģītā krīze radīs vēlmi izvēlēties īsāko ceļu, nevis garāku dialogu. Tomēr tikai šis garais ceļš var atrisināt konfliktus un panākt ilgstošu labumu visiem,” norādīja Francisks.

Tāpat Francisks pievērsās dažādiem kariem un sadursmēm, kas šobrīd valda pasaulē. Viņš lūdza Dievu nepieļaut situācijas saasināšanos Ukrainā. Tāpat pāvests pievērsa uzmanību ilgstošam konfliktam Sīrijā, problēmām Irākā, sadursmēm Etiopijā, Sudānā un Dienvidsudānā, situācijai Libānā un Mjanmā, kā arī vairākām citām problēmām.

Francisks arī mudināja nebūt vienaldzīgiem pret citu cilvēku ciešanām.

„Pat tad, kad mūsu sirdī un visā pasaulē atskan vēsts par Pestītāja dzimšanu, patiesa miera avotu, mēs joprojām esam liecinieki daudziem konfliktiem, krīzēm un nesaskaņām. Šķiet, ka tie nekad nebeigsies. Tagad mēs tos gandrīz nemaz vairs nepamanām. Mēs esam tik ļoti pie tiem pieraduši, ka mēs klusējot noskatāmies uz milzīgām traģēdijām; mēs riskējam nesadzirdēt tik daudzu mūsu brāļu un māsu sāpju un bēdu saucienus,”  uzsvēra pāvests.

Tāpat pāvests pievērsa uzmanību arī vakcīnu pieejamībai pasaulē. Viņš lūdza Dievu, lai vakcīnas un citas zāles būtu pieejamas visiem, kam tās ir nepieciešamas.

Francisks pieminēja arī to, ka pandēmijas laikā ir pieaugusi vardarbība pret sievietēm un lūdza sniegt mierinājumu tās upuriem. Tāpat katoļu baznīcas vadītājs piesauca arī emocionālās vajāšanas problēmu pusaudžu vidū. Visbeidzot pāvests pieminēja arī cilvēku bezrūpīgo attieksmi pret vidi un klimatu un aicināja politiķus rast efektīvus risinājumus tam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt