Pāvests Francisks vadīs īpašu aizlūgumu

Katoļu baznīcas galva Romas pāvests Francisks piektdien, 27. martā, Vatikānā vadīs īpašu aizlūgumu saistībā ar jaunā koronavīrusa globālo pandēmiju. Ceremonijas noslēgumā pāvests dos svētību "Urbi et orbi" jeb "Pilsētai un pasaulei". Pasākuma laikā Svētā Pētera laukumā neielaidīs cilvēkus, jo arī uz Vatikānu attiecas Itālijā ieviestie stingrie ierobežojumi, lai apturētu vīrusa izplatīšanos.

Pāvests Francisks vadīs īpašu aizlūgumuUldis Ķezberis
  Pāvests Francisks svētību Romas pilsētai un visai pasaulei parasti dod tikai Ziemassvētkos un Lieldienās. Taču šoreiz tai būs ārkārtas raksturs, jo pasaulē norit cīņa ar jauno koronavīrusu.

   

  Svētības laikā grēku atlaišanu saņems tie ticīgie, kuri ir inficējušies ar vīrusu, kuri tā dēļ atrodas karantīnā vai pašizolācijā, veselības aprūpes darbinieki un cilvēki, kuri savā darbā ir pakļauti inficēšanās riskam. Tāpat grēkus piedos ticīgajiem, kuri ik dienu aizlūdz par vīrusa skartajiem un regulāri vēršas pie Dieva ar lūgumu izbeigt epidēmiju. Ceremonijas laikā pāvests arī lasīs Svētos rakstus un teiks aizlūgumu.

  Francisks uzstāsies Svētā Pētera bazilikas priekšā, bet šoreiz Svētā Pētera laukumā neatradīsies tūkstošiem ticīgo. Francisks ir aicinājis visas pasaules ticīgos sekot līdzi aizlūgumam ar interneta, televīzijas un radio starpniecību.

  Aizlūgums sāksies plkst. 19 pēc Latvijas laika.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti