Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ziemas prieki bez sniega

Romas pāvests: pārmaiņas sākas cilvēku sirdīs

Pāvests Francisks: Pārmaiņas sākas cilvēku sirdīs

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks trešdien tradicionālajā Ziemassvētku uzrunā "Urbi et orbi" ("Pilsētai un pasaulei") aicināja uz mieru konfliktu plosītājās zemēs, kā arī uzsvēra, ka pārmaiņas sākas cilvēku sirdīs.

Franciska uzruna, kā ierasti, tika nolasīta no bazilikas balkona Svētā Pētera laukumā Vatikānā. Desmitiem tūkstošu cilvēku bija sanākuši, lai to noklausītos klātienē. Savukārt tiešraidē to klausījās vairāki miljoni cilvēku visā pasaulē. Šī ir jau septītā Franciska Ziemassvētku uzruna.

Uzrunājot tūkstošiem ticīgo,  pāvests mudināja uz mieru Izraēlā un palestīniešu teritorijās, Sīrijā,  Libānā, Jemenā, Irākā, Venecuēlā, Ukrainā un vairākās Āfrikas valstīs.

“Lai Kristus gaisma tiem daudzajiem bērniem, kas cieš no konfliktiem Tuvajos Austrumos un daudzās citās pasaules valstīs! Lai Viņa mierinājums mīļajiem sīriešiem, kuri aizvien neredz galu karam, kas šķeļ viņu zemi jau pēdējo desmitgadi! Lai pasaules glābējs nes gaismu Ukrainai, kas ilgojas pēc konkrēta miera risinājuma,” sacīja  Pāvests.

Šoreiz pāvests ir īpaši izcēlis kristiešu vajāšanu  Burkinafaso, Mali, Nigērā un Nigērijā. Decembra sākumā vismaz 14 cilvēki ir gājuši bojā nemiernieku uzbrukumā baznīcai Burkinafaso austrumos. Šajā reģionā islāmistu kaujinieki ir no jauna uzkurinājuši etniskos un reliģiskos konfliktus. Valstī izsludinātas sēras un atcelti visi Ziemassvētku pasākumi.

“Lai jaundzimušais Dievs nes gaismu un mierinājumu Āfrikas cilvēkiem. Tiem, kuri ir vajāti savas ticības dēļ. Kurus nolaupa, kuriem uzbrūk ekstrēmi grupējumi - īpaši Burkinafaso, Mali, Nigērā un Nigērijā,” sacīja Pāvests.

Tāpat pāvests un vēl divi reliģiskie līderi ir nosūtījuši Dienvidsudānas politiķiem Ziemassvētku miera vēsti ar pamudinājumu izveidot nākamā gada sākumā vismaz pagaidu valdību.

Ievērojamu daļu savas uzrunas Katoļu baznīcas galva ir veltījis bēgļiem. Iepriekš labējā spārna populisti ir kritizējuši Francisku par pārlieko atbalstu patvēruma meklētājiem. Pāvests uzstāj, ka netaisnība liek šiem cilvēkiem pamest mājas, šķērsot tuksnešus un jūras. Tā ir netaisnība, kas liek Vidusjūrai kļūt par kapsētu tik daudziem cilvēkiem.

"Tā ir netaisnība, kas atraida viņus no vietām, kur viņi varētu rast cerību uz cieņpilnu dzīvi, bet tā vietā nonāk  pie vienaldzības sienām," piebilda pāvests.

Francisks ir kritizējis arī sliktos apstākļus un necilvēcisku izturēšanos patvērumu meklētāju centros.  Iepriekš viņš ir mudinājis slēgt vienu no šādiem centriem, kas atrodas Lībijā. Katoļu baznīcas vadītājs arī lūdza Dievu mazināt cilvēku egoismu, lai viņi spētu dāvāt citiem Dieva mīlestību.

Pāvests norādīja, ka, lai pasaulē notiktu pārmaiņas, vispirms tām jānotiek cilvēku sirdīs.

"Cilvēku sirdīs ir tumsa, tomēr Kristus gaisma ir lielāka," teica Francisks, kuram šie ir jau septītie Ziemassvētki pāvesta amatā.

"Ir tumsa personīgajās, ģimenes un sociālajās attiecībās, tomēr Kristus gaisma ir lielāka. Ir tumsa ekonomiskajos, ģeopolitiskajos un ekonomiskajos konfliktos, tomēr Kristus gaisma ir lielāka," sacīja Romas katoļu baznīcas galva.

Lai gan pasaulē ir daudz problēmu, cilvēkiem neesot tālu jāmeklē, lai kaut ko uzlabotu. Katrs var sākt ar palīdzību tiem, kas atrodas viņiem tuvumā, sacīja pāvests.

Uzrunas laikā blakus Franciskam stāvēja divi garīdznieki, kuri Vatikānā atbild par migrāciju, kā arī par palīdzību nabagiem un bezpajumtniekiem.

Savukārt Ziemassvētku vakarā pāvests ir mudinājis katoļus atzīt savus grēkus. Viņš ir arī sacījis, ka Dievs mīl pat tos, kuri ir pieļāvuši nopietnas kļūdas vai dzīvo maldīgos uzskatos.

Daudzi komentētāji norāda, ka tā varētu būt atsauce uz nesenām atklāsmēm par noziegumiem pret mazgadīgajiem, ko ir pastrādājuši katoļu baznīcas misionāri.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti