Pāvests Francisks noslēdz oficiālo vizīti Kolumbijā

Pāvests Francisks svētdien, 10. septembrī, noslēdz oficiālo vizīti Kolumbijā. Tā notika ar mērķi vienot valsts iedzīvotājus, starp kuriem valda ļoti atšķirīgi viedokļi par nesen noslēgto vienošanos ar nemierniekiem par ieroču nolikšanu. Francisks apmeklējis arī Medelinas pilsētu, kur vēl līdz 90.gadu sākumam valdīja ar narkotiku tirdzniecību saistītā vardarbība.

Pāvests Francisks ir ieradies Kolumbijā vien īsu brīdi pēc vēsturiskās vienošanās noslēgšanas starp valdību un nemierniekiem par ieroču nolikšanu.

Viens no zīmīgākajiem vizītes mirkļiem bija Medelinas pilsētas apmeklējums. Turpat 1986. gadā viesojās arī toreizējais katoļu baznīcas galva Jānis Pāvils II. Toreiz pilsētā valdīja nežēlīga vardarbība, kas bija saistīta ar narkotiku tirdzniecību. Tagad tā ir pilnībā pārbūvēta un ir kļuvusi par mūsdienu pilsētplānošanas paraugu Kolumbijā.

Pāvests savu vizīti Kolumbijā svētdien noslēgs ar Katagenas pilsētas apmeklējumu.

Jau ziņots, ka pērn septembra beigās Kolumbijas valdība un kreiso kaujinieku grupējums "Kolumbijas revolucionārie bruņotie spēki" (FARC) oficiāli parakstījuši vēsturisko miera vienošanos, kas izbeidza 52 gadus ilgušo konfliktu. 

Vēlāk, oktobra sākumā, referendumā Kolumbijas iedzīvotāji noraidījuši valdības noslēgto miera līgumu ar FARC. Pret vienošanos balsoja nedaudz vairāk nekā 50% vēlētāju. Neraugoties uz to, Kolumbijas prezidents Huans Manuels Santoss solīja turpināt centienus panākt mieru ar kaujinieku grupējumu.

Šā gada septembra sākumā Kolumbijas valdība un kreiso nemiernieku grupējums "Nacionālās atbrīvošanās armija" (ELN) vienojies par pamieru. ELN atšķirībā no FARC nav noslēdzis miera līgumu ar Kolumbijas valdību.

Santoss par centieniem panākt miera vienošanos ar kaujiniekiem pērn ieguva Nobela Miera prēmiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti