Dievkalpojums

Lieldienu dievkalpojums. Pārraide no Doma baznīcas

Dievkalpojums

Dievkalpojums. Pārraide no Āgenskalna baptistu baznīcas.

Urbi et Orbi. Romas pāvesta vēstījums no Vatikāna

Pāvests Francisks Lieldienu uzrunā aicina izbeigt konfliktus

Uzstājoties ar tradicionālo Lieldienu uzrunu "Urbi  et  Orbi" ("Pilsētai un pasaulei"), Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks svētdien aicināja izbeigt konfliktus.

Uzrunājot tūkstošiem ticīgo, kas bija sapulcējušies Vatikāna Svētā Pētera laukumā, pāvests aicināja pārtraukt asinsizliešanu Tuvajos Austrumos, tostarp Sīrijā, Izraēlā un palestīniešu teritorijās, kā arī Jemenā, un pauda cerību, ka izdosies mazināt spriedzi Korejas pussalā.

"Šodien mēs lūdzamies par miera augļiem visā pasaulē, sākot ar mīļoto un ilgi cietušo Sīrijas zemi," sacīja pāvests, mudinot radīt apstākļus, lai varētu tikt piegādāta humānā palīdzība un atgriezties mājās tie, kuri bijuši spiesti tās atstāt.

"Mēs lūdzamies par samierināšanās augļiem Svētajai zemei, kas šajās dienās arī pieredz konflikta radītus ievainojumus, no kuriem nav pasargāti neaizsargātie, Jemenai un visiem Tuvajiem Austrumiem," teica Romas katoļu baznīcas galva.

Viņš arī aizlūdza par gaidāmo vēsturisko tikšanos starp ASV un Ziemeļkorejas līderiem, kas paver iespējas uz mieru Korejas pussalā:

"Mēs lūdzam augļus Korejas pussalas dialogā, lai sarunas starp abām Korejām nes mieru reģionā. Lai tie, kas ir tieši par to atbildīgi, rīkojas prātīgi un ar izpratni par to, kas ir labs Korejas cilvēkiem. Lai tas raisa uzticību starptautiskajā sabiedrībā. Mēs lūdzam augļus mieram Ukrainā – lai soļi, kas sperti pretī saskaņai, ir tautas iniciēti."

Itālijā šajās dienās paaugstinātas terorisma trauksmes dēļ pastiprināti drošības pasākumi. Apmeklētājiem tika pārbaudītas somas un bija jāiziet metāldetektora pārbaudes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti