Pāvests Francisks Jubilejas gadā ļauj visiem priesteriem piedot abortus sievietēm un ārstiem

Romas pāvests Francisks atļāva priesteriem gaidāmajā jubilejas gadā piedot sievietēm, kuras izšķīrušās par labu abortam, kā arī ārstiem, kuri tos veikuši. 

Francisks savā vēstījumā norādīja, ka, lai arī viņš zina, ka aborta traģēdiju daži piedzīvo ar virspusēju apzināšanos, daudzi citi uzskata, ka viņiem nav citu iespēju. Pāvests uzsvēra, ka ļoti labi saprot spiedienu, kas sievietēm licis izdarīt abortu, un zina, ka daudzas no viņām glabā sirdī šī sāpīgā lēmuma rētu.

Tradicionālajās katoļu valstīs, piemēram, Polijā, Īrijā, Maltā un Portugālē ir stingri abortus ierobežojošie likumi. Pēc dažādām aplēsēm, ik gadu šajās valstīs tiek veikti tūkstošiem nelegālu un sievietēm bīstamu abortu.

Francisks iepriekš pasludināja šo par jubilejas gadu, kas tradicionāli ir piedošanas laiks.

Katoļu Baznīcā arī tagad ikviens cilvēks var saņemt piedošanu par aborta grēku, ja to nožēlo. Atbrīvošanu no šī grēka var dot bīskaps vai bīskapa pilnvarots garīdznieks. Jubilejas gadā pāvests šīs tiesības dod visiem priesteriem.

Latvijā bīskapi šīs tiesības ir devuši gandrīz visiem priesteriem. Tā ka pēc būtības pāvesta Franciska atļauja tieši Latvijā neko jaunu  neieviesīs. Ja cilvēks no sirds nožēlo izdarīto, var iet pie grēksūdzes un ar priestera starpniecību saņemt atbrīvošanu no grēka, skaidroja Latvijas Romas Katoļu Baznīcas Informācijas centrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti