Pāvests Francisks aicina uz vispārēju pamieru pandēmijas laikā

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks aicina uz vispārēju pamieru Covid-19 pandēmijas laikā. Jau iepriekš līdzīgu aicinājumu izplatīja arī Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs.   

Pāvests videouzrunā no savas rezidences Vatikānā uzsvēra, ka koronavīruss neatzīst nevienu robežu un apdraud visu cilvēci. Tāpēc pasaulē jāpārtrauc visa veida karadarbība, jāveido humānās palīdzības koridori un jāpalīdz neaizsargātajiem  cilvēkiem.

Konfliktus nevar atrisināt ar karu palīdzību, bet ar dialoga un konstruktīvā miera meklējumu palīdzību jānovērš antagonisms un strīdi.

Pāvests arī aicināja īpašu uzmanību pievērst ieslodzītajām personām, jo pārpildītos cietumos epidēmija var izraisīt milzīgu traģēdiju.

Par pandēmijas briesmām visai cilvēcei iepriekš brīdināja arī ANO un tās vadītājs Antoniu Gutērrešs. Eksperti aprēķinājuši, ka krīzes laikā pasaules nabadzīgākajiem iedzīvotājiem kopumā nepieciešama vismaz 2 miljardu eiro palīdzība.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

Koronavīrusa upuru skaits pasaulē ir pārsniedzis 30 tūkstošu atzīmi. Vislielākais mirušo skaits reģistrēts Eiropā. Joprojām visdramatiskākā situācija ir Itālijā un Spānijā, savukārt ASV no vīrusa izraisītajām komplikācijām mirušo skaits dubultojies dažu dienu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti