Pāvests Francisks aicina kristiešus uz dialogu ar musulmaņiem

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks pēc vizītes Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) aicināja kristiešus uz dialogu ar musulmaņiem. Šī arābu valsts rādot pozitīvu piemēru, kā iespējams nodrošināt reliģisko mieru.

Lidmašīnā ceļā uz Vatikānu Francisks uzsvēra, ka AAE ir atvērti starpkultūru dialogam un diskusijai starp dažādu ticību cilvēkiem. To esot pierādījusi tikšanās ar dažādu kultūru vecāko padomes pārstāvjiem.

Pāvests norādīja, ka pašlaik pasaulē galvenās briesmas ir karš un naids un jādara viss iespējamais, lai to novērstu.

KONTEKSTS:

Pāvests Francisks svētdien, 3. februārī, ieradās vēsturiskā vizītē AAE. Tā bija pirmā reize, kad katoļu baznīcas galva apmeklē Arābijas pussalu – islāma šūpuli. Pāvests Emirātos uzturējās trīs dienas, piedaljās starpreliģiju konferencē un tikās ar musulmaņu garīgajiem līderiem. 

Pāvesta vadīto misi valsts galvaspilsētā Abū Dabī sporta centra stadionā apmeklēja desmitiem tūkstoši katoļu un arī vairāki tūkstoši musulmaņu, toskait valdības amatpersonas.

Pēc aptuveniem aprēķiniem, dievkalpojumu varētu būt apmeklējuši katoļi no 100 valstīm. Emirātos dzīvo gandrīz divi miljoni katoļu ārvalstnieku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti