Pāvests brīdina par konfliktu «domino efektu»

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks Kazahstānas galvaspilsētā Nursultanā notikušā starpreliģiju kongresa noslēgumā atkārtoti norādīja uz nepieciešamību apturēt karu Ukrainā.  Viņš arī brīdināja par konfliktu "domino efektu" starptautiskajās attiecībās.

Francisks uzsvēra, ka miera jautājums ir steidzams. Jebkurš militārs konflikts vai saspīlējuma un konfrontācijas uzliesmojums šodien var radīt negatīvu "domino efektu" un nopietni apdraudēt starptautisko attiecību sistēmu. Jau iepriekš viņš sacīja, ka domā par daudzām kara plosītām vietām, it īpaši par dārgo Ukrainu. Nedrīkst pierast pie kara un nedrīkst samierināties ar tā  neizbēgamību.

"Jāpalīdz tiem, kuri cieš, un jāmeklē veidi, kā nodrošināt mieru," uzsvēra pāvests. Francisks arī atzina, ka Ukrainas apgāde ar ieročiem ir morāli pieņemama, jo tie ir vajadzīgi pašaizsardzībai. 

7. pasaules un tradicionālo reliģiju līderu kongresa noslēgumā arī tika pieņemts paziņojums, kurā sanāksmes dalībnieki mudināja līderus atteikties no visas agresīvās un destruktīvās retorikas, kas noved pie pasaules destabilizācijas, un pārtraukt konfliktus un asinsizliešanu. Tomēr dokumentā  nebija atsauces uz gandrīz septiņus mēnešus ilgušo konfliktu Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti