Pasaules panorāma

Plāno palīdzību Eiropas ekonomikas atlabšanai

Pasaules panorāma

Pasaules panorāma

Itālijas mafija izmanto krīzes situāciju

Pāvests brīdina par Itālijas mafiju Covid-19 krīzes laikā

Covid-19 pandēmijas izraisīto krīzes situāciju izmanto arī kriminālie grupējumi, piemēram, Itālijas mafija. Par to ir brīdinājis pat Romas pāvests, kā arī raksta vairāki lieli Eiropas mediji. Itālijas mafija ir pratusi izmantot ikvienu krīzes situāciju valstī un pasaulē, un šī nebūšot izņēmums.

Vislielākās bažas ir par to, ka laikos, kad Itālijai jau tā ir tik daudz problēmu un neskaitāmi uzņēmumi ir uz bankrota robežas, mafijas pārstāvji var veiksmīgi tajos iefiltrēties, sniedzot finansiālu atbalstu un līdz ar to panākot uzņēmēju atkarību.

Mediji vēsta, ka jau tagad vairākās pilsētās, īpaši Itālijas dienvidos un Sicīlijā, organizēto noziedznieku pārstāvji izdala pārtiku trūcīgajām ģimenēm. Vietējā policija brīdinājusi, ka valdībai ir steigšus jādomā, ko darīt, jo daudzi cilvēki ir ilgstoši dzīvojuši pelēkajā ekonomikā, nemaksājot nodokļus, un tagad ir bezizejā, bet šādi mafija iegūs sev arvien lielāku kontroli.

Un par to īpašā aizlūgumā Lieldienu laikā brīdināja arī Romas pāvests Francisks: "Šodien lūgsim par tiem, kas pandēmijas laikā iedzīvojas uz to rēķina, kam ir nepieciešams atbalsts un palīdzība. Viņi paņem no trūcīgajiem un tad to pašu pārdod atpakaļ. Es runāju par mafiju un daudziem citiem līdzīgiem grupējumiem."

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti